ME: Śląsk vs Polonia 3-0 (0-0)
niedziela, 30 maja 2010 19:58

W zakończonym przed kilkoma minutami meczu w ostatniej kolejce rozgrywek o Mistrzostwo Młodej Ekstraklasy, Polonia Bytom przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 3-0 (0-0). W 57 minucie czerwoną kartkę otrzymał za faul w polu karnym bramkarz, Michał Augustyn, na boisku pojawił się 18-letni wychowanek klubu Rafał Maścibrzuch, jednak najpierw nie udało mu się obronić rzutu karnego wykonywanego przez rywali, a później przepuścił jeszcze dwie bramki. Ostatecznie Polonia zakończyła rozgrywki na 11. miejsce w ligowej tabeli.

Bramki: Szuszkiewicz w 60 minucie (rzut karny) , Góral w 73 minucie, Menzel w 80 minucie

Śląsk Wrocław ME: Korny (46' Trojan) - Bąk (84' Bochorodycz), Milczarek, Szuszkiewicz, Abramowicz - Jędrzejowski (78' Gul), Ceglarz, Menzel, Góral - Więzik (51' Garyga), Nowak.

Polonia Bytom ME: Augustyn - Chomiuk, Dzionsko, Urbaniak, Franiel – Zaczyński (78' Kucharczyk), Świerczok (84' Konieczko), Zalewski, Dreszer, Niewiedział (59’ Maścibrzuch) - Starościak.

Żółte kartki: Franiel (Polonia)

Czerwona kartka: Augustyn (Polonia) - w 57 minucie za faul

Sędzia: Mateusz Pancerz