Wisła Kraków - Polonia Bytom 2-1 (1-1)
sobota, 28 sierpnia 2010 20:16

W zakończonym przed kilkoma godzinami meczu o Mistrzostwo Polski, Polonia Bytom przegrała wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków 2-1 (1-1). Jedynego gola dla podopiecznych Jurija Szatałowa strzelił w 43 minucie meczu Clemence Matawu po dośrodkowaniu Petera Hricko. Dla gospodarzy strzelali: Patryk Małecki w 20 minucie (przy braku asekuracji Arkadiusza Mysony) oraz Maciej Żurawski w 53 minucie spotkania (przy błędzie Marcina Juszczyka oraz niefrasobliwości całej linii defensywy). Suche Stawy odwiedziło ok. 280 fanatyków Królowej Śląska.

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Erik Čikoš, Cléber, Gordan Bunoza, Júnior Enrique Díaz Campbell - Patryk Małecki (73' Rafał Boguski), Tomáš Jirsák (65' Cezary Wilk), Radosław Sobolewski, Dragan Paljić (84' Piotr Brożek) - Andrés Lorenzo Ríos, Maciej Żurawski

Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Arkadiusz Mysona - Miroslav Barčík, Szymon Sawala, Jacek Falkowski (71' Blažej Vaščák), Marcin Radzewicz - 9. Clemence Matawu (87' Maciej Bykowski) - Robert Wojsyk (72' Tomasz Mikołajczak)

żółte kartki: Bunoza, Cléber.

sędziował: Hubert Siejewicz z Białegostoku