Wreszcie 3 punkty! Polonia - Zagłębie 2-0
piątek, 10 września 2010 19:52

Dopiero w 5. kolejce piłkarskiej ekstraklasy, piłkarze Polonii Bytom zdobyli pierwszy komplet punktów w sezonie, dzisiaj przy Olimpijskiej pokonali Zagłębie Lubin 2-0 (0-0). Pierwsza połowa stała niestety na żenująco niskim poziomie, w drugiej zespół Jurija Szatałowa zagrał trochę lepiej, a co najważniejsze, skuteczniej. Dwa gole po stałych fragmentach gry i zwycięstwo z "Miedziowymi". Bramki zdobyli Szymon Sawala w 52 minucie oraz Mariusz Ujek w 69 minucie spotkania.

Bramki: Szymon Sawala w 52 minucie, Mariusz Ujek w 69 minucie

Polonia Bytom: Szymon Gąsiński - Peter Hricko, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Arkadiusz Mysona - Miroslav Barčík, Szymon Sawala, David Kobylík, Marcin Radzewicz (46' Dariusz Jarecki) - Clemence Matawu (59' Robert Wojsyk) - Mariusz Ujek (72' Maciej Bykowski)

Zagłębie Lubin: Bojan Isailović - Grzegorz Bartczak, Csaba Horváth, Sergio Mauricio Reina Piedrahíta, Costa Nhamoinesu - Łukasz Hanzel, Mateusz Bartczak, Przemysław Kocot (82' Martins Nnabugwu Ekwueme), Dawid Plizga (67' Amer Osmanagić), Arkadiusz Woźniak - Mouhamadou Traoré (78' Wojciech Kędziora)

sędziował: Michał Mularczyk ze Skierniewic