Polonia Bytom vs Widzew Łódź 2-2 (1-1)
piątek, 01 października 2010 20:18

Polonia Bytom zremisowała z Widzewem Łódź 2-2 (1-1) na inaugurację 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy i był to już 4 mecz z rzędu podopiecznych Jurija Szatałowa bez porażki. Kolejny raz świetne spotkanie rozegrali Miroslav Barčík oraz Dariusz Jarecki, którzy ... strzelili po jednej bramce, a także asystowali przy bramce kolegi z drużyny. Warto również wspomnieć o Szymonie Gąsińskim, który dzisiaj potwierdził wysoką formę i obronił kilka trudnych strzałów rywali. Mecz był zacięty, wyrównany i można rzec, że remis jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Teraz zespół czeka przerwa na mecze reprezentacyjne, wyjazd na krótki obóz do Gutowa Małego, sparing z Zagłębiem Lubin i kolejne treningi przed meczem ligowym z Jagiellonią Białystok. Do boju Polonio!

Bramki: Miroslav Barčík w 5 minucie, Dariusz Jarecki w 64 minucie - Bruno Pinheiro w 29 minucie, Piotr Grzelczak w 79 minucie

Polonia Bytom: Szymon Gąsiński - Adrian Chomiuk, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Arkadiusz Mysona - Miroslav Barčík, Szymon Sawala, David Kobylík, Dariusz Jarecki (80' Marcin Radzewicz) - Marek Bažík (60' Blažej Vaščák) - Clemence Matawu (60' Robert Wojsyk)

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Ugochukwu Ukah, Wojciech Szymanek, Dudu Paraíba - Paul Grischok (65' Rafał Grzelak), Bruno Pinheiro, Mindaugas Panka, Piotr Grzelczak - Marcin Robak, Darvydas Šernas

żółte kartki: Żytko, Barčík, Hanek - Grzelak

sędziował: Szymon Marciniak z Płocka