/p>

Początki Polonii w Turcji
Wpisany przez cloner   
czwartek, 29 stycznia 2009 18:58
Drużyna Polonii Bytom przed wznowieniem drugiej rundy sezonu 2008/2009 przygotowuje się w Turcji, w ciepłej Alanyi. Sztab szkoleniowy bardzo chwali warunki, w jakich mieszkają oraz trenują. Zespół został naprawdę gorąco powitany na Riwierze Tureckiej.

Podczas obozu, zespołowi towarzyszy Pan Edward Socha, który obecnie jest licencjonowanym managerem FIFA. To dzięki niemu już po raz drugi nasza drużyna wyjechała do Turcji trenować. Według naszych nieoficjalnych informacji, większość zawodników, która trafia co rundę do Bytomia, została "załatwiona" dzięki kontaktom Pana Sochy.


"Pogoda w Turcji jest wspaniała, jest ciepło i słonecznie. Cała nasza podróż do Turcji dzięki świetnej organizacji przebiegła bez żadnych komplikacji. Hotel Kahya, w którym mieszkamy robi świetne wrażenie, podobnie jak cała baza sportowa w mieście. Dziś rano przedstawiciele polskich drużyn przebywających w Alanyi zostali zaproszeni na spotkanie z burmistrzem, panem Hasanem Sipahioglu. Na spotkanie udałem się w towarzystwie pana Edwarda Sochy, który pomaga Polonii Bytom w organizacji tureckiego obozu. Pan burmistrz był bardzo zadowolony i mile zaskoczony ze spotkania z nami. Wymieniliśmy się licznymi prezentami - gadżetami klubowymi oraz upominkami przekazanymi przez kancelarię prezydenta Bytomia, Piotra Koja. Spotkanie to odbiło się szerokim echem w tutejszych mediach, byliśmy dosłownie obskoczeni przez fotoreporterów i dziennikarzy. Równocześnie do spotkania z burmistrzem odbywał się trening siłowy z użyciem piłek lekarskich, feetballi i podobnych akcesoriów. Popołudniu odbywał się trening strzelecki połączony z gierkami. Na wieczór zaplanowaliśmy natomiast odnowę biologiczną, po której spotykamy się na odprawie dydaktyczno-taktycznej. Przedmiotem spotkania będzie analiza strzelonych i straconych goli w rundzie jesiennej" - opisuje początki niebiesko-czerwonych w Turcji, kierownik drużyny, Jerzy Szpernalowski.


źródło: poloniabytom.com.pl