Sparing: Polonia Bytom vs Raków Częstochowa 1-0 (0-0)
środa, 19 stycznia 2011 21:19

W rozegranym dzisiaj w Bielsku-Białej, na stadionie Rekordu meczu sparingowym, Polonia Bytom pokonała II-ligowy Raków Częstochowa 1-0 (0-0). Jedyną bramkę strzelił Robert Wojsyk, w 50 minucie meczu. Niestety kilka chwil później musiał on opuścić plac gry z powodu kontuzji, zastąpił go dość nieoczekiwanie... Marcin Juszczyk.

Polonia Bytom:
(I połowa) Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Lukáš Killar, Michal Hanek, Błażej Telichowski - Blažej Vaščák, Marcin Dziewulski, David Kobylík, Marcin Radzewicz - Marek Bažík - Grzegorz Podstawek
(II połowa) Seweryn Kiełpin - Adrian Chomiuk, Mateusz Żytko, Karol Tomczyk, Marcin Kowalski - Mateusz Zaczyński, Łukasz Matusiak, Łukasz Tymiński, Dariusz Jarecki - Miroslav Barčík - Robert Wojsyk (55' Marcin Juszczyk)

Raków Częstochowa:
Maciej Szramowiat (46' Mateusz Kos) - Piotr Mastalerz, Arkadiusz Hyra, Adrian Pluta (46' Patryk Nogal), Paweł Kowalczyk (46' Adam Łysek) - Kamil Witczyk (46' Marcin Czerwiński), Łukasz Brondel (46' Dawid Świerk), Sławomir Ogłaza, Łukasz Kmieć (46' Łukasz Kowalczyk) - Maciej Gajos, Paweł Nocuń (46' Piotr Ceglarz)

sędziował: Tomasz Wajda z Żywca

Wypowiedzi pomeczowe trenerów:

Jerzy Brzęczek, trener Rakowa: "Oczywiście jest to dla nas bardzo pożyteczny sparing, graliśmy z drużyną ekstraklasy. To dla nas dobra nauka i lekcja. Wydaje mi się, że w pierwszej połowie prezentowaliśmy się bardzo dobrze, w II części gry, to już Polonia osiągnęła przewagę. Stworzyła sobie kilka sytuacji, ale było to dla nas bardzo dobre spotkanie i na pewno dużo nauki z tego spotkania wyniesiemy. Mamy w zespole dużo młodych zawodników, zagrali głównie w drugiej połówce, są to 18-19-latkowie, ale jest też kilku zawodników, którzy mimo że mają 23-24 lata są już doświadczeni .Ale na pewno tego typu sparingi są dla nas bardzo pożyteczne i ważne. Gramy z zespołem ekstraklasy i mamy się od kogo uczyć"

Robert Góralczyk, trener Polonii: "Nie straciliśmy dziś gola i to cieszy. Na podstawie tych spotkań, które ostatnio graliśmy, trochę mankamentów udało sie zauważyć, ale należy być zadowolonym, że znów bramki nie straciliśmy. Najbardziej szkoda mi dziś Roberta Wojsyka, bo to kontuzja, ktora wyklucza go najblizsze dni, a może nawet tygodnie, taka moja ocena na pierwszy rzut oka"