"Porażka w Kielcach", czyli tylko 3-3 z Koroną
sobota, 12 marca 2011 18:04

Do przerwy Polonia Bytom prowadziła z Koroną Kielce 2-0 po bramkach Przemysława Trytki i Łukasza Tymińskiego. Wynik oraz gra mogły napawać optymizmem przed drugą częścią spotkania, niestety dla bytomian, ją dużo lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w ciągu zaledwie 9 minut zdążyli wyrównać za sprawą goli Andrzeja Niedzielana i Sandera Puriego. Później czerwoną kartkę obejrzał Hernani i chwilę potem na ponowne prowadzenie bytomian wyprowadził Marcin Radzewicz. Radość trwała jednak krótko, bo 6 minut, gola na 3-3 strzelił Maciej Korzym. W ostatnich minutach zespół Roberta Góralczyka był blisko strzelenia 4. bramki, ale zabrakło trochę szczęścia, a także umiejętności. Było 2-0, było 3-2, Korona kończyła mecz w dziewiątkę, a i mecz zakończył się podziałem punktów.

Bramki: Andrzej Niedzielan w 47 minucie, Sander Puri w 54 minucie, Maciej Korzym w 77 minucie - Przemysław Trytko w 19 minucie, Łukasz Tymiński w 44 minucie, Marcin Radzewicz w 71 minucie

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Hernâni, Pavol Staňo, Tomasz Lisowski - Sander Puri (55' Maciej Korzym), Aleksandar Vuković (46' Grzegorz Lech), Vlastimir Jovanović, Paweł Sobolewski - Edi Andradina (74' Maciej Tataj), Andrzej Niedzielan.

Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin - Adrian Chomiuk, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski, Krzysztof Król - Miroslav Barčík, Marcin Dziewulski, Łukasz Tymiński, Dariusz Jarecki (60' Marcin Radzewicz) - David Kobylík (78' Marek Bažík) - Przemysław Trytko (67' Robert Wojsyk)

żółte kartki: Golański, Niedzielan, Korzym - Żytko

czerwone kartki: Hernâni (68' - za uderzenie rywala), Maciej Korzym (88' - za drugą żółtą)

sędziował: Szymon Marciniak z Płocka