/p>

Owczarek i Wolański w GieKSie?
Wpisany przez cloner   
sobota, 14 lutego 2009 23:55
Dwaj piłkarze Młodej Ekstraklasy Polonii Bytom, 28-letni obrońca, Tomasz Owczarek oraz 29-letni pomocnik, Janusz Wolański znaleźli się na celowniku outsidera I ligi, GKS-u Katowice. Klub z Bukowej chciałby wypożyczyć dwóch zawodników niebiesko-czerwonych do końca bieżącego sezonu.

"Ponoć prezes Bartyla rozmawiał już w tej sprawie z prezesem Furtokiem, ale ja oficjalnie o niczym nie wiem. Podobnie mają się sprawy z 'Wolanem'. Z drugiej strony jakoś specjalnie mnie to nie dziwi. Polonia nie jest klubem, o którym można powiedzieć, że działa zgodnie z zasadami profesjonalizmu" - komentuje sprawę ewentualnego transferu Tomasz Owczarek.

Nie jest to wypowiedź na poziomie piłkarza ekstraklasy, no ale nie ma się też czemu specjalnie dziwić. Wszak "Owca" to tylko mierny piłkarz na poziomie Młodej Ekstraklasy (z całym szacunkiem dla młodych piłkarzy tam grających). Z naszych informacji wynika, że zarówno Owczarkowi, jak i Wolańskiemu kontrakty wygasają z końcem czerwca 2009 roku, zatem półroczne wypożyczenie do najsłabszego i jednego z najbiedniejszych i najgorzej funkcjonujących klubów w I lidze mogłoby nie być aż takim złym rozwiązaniem. Może wtedy defensor zrozumiałby jaką "palnął" w mediach głupotę.

Miejmy nadzieje, że zarząd nie przejdzie obojętnie obok tej - kompromitującej również samego piłkarza - wypowiedzi i były wicekapitan drużyny zostanie srogo ukarany.


źródło: własne/sportslaski.pl