/p>

Prezentacja zespołu - relacja!
Wpisany przez cloner   
sobota, 21 lutego 2009 14:00
Wczoraj, tj. 20 lutego, wieczorem w Bytomskim Centrum Kultury odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Polonii Bytom przed rundą wiosenną sezonu 2008/2009. Impreza trwała aż 3 godziny, ale ani przez chwilę zaproszeni goście oraz kibice zgromadzeni w sali nie mogli narzekać na nudę.

Wielką uroczystość, poprzedziła msza święta w intencji klubu, w kościele pod wezwaniem Św. Jacka na Rozbarku, która odprawił kapelan Polonii Bytom, ksiądz proboszcz, Tadeusz Paluch. Imprezę w BCK-u poprowadził doskonale znany kibicom na Śląsku, prezenter TVP3, Robert Walczak. Zanim nastąpiło oficjalne rozpoczęcie, czas gromadzącym sie kibicom umilała Górnicza Orkiestra Dęta "Bytom". Ponad 500 osób, które tego dnia pojawiło się w sali ToTu było świadkami prapremiery filmy dokumentalnego o historii Polonii, stworzonego przez stację Discovery Historia. Głównymi bohaterami filmu byli świetni przed laty piłkarze, Kazimierz Trampisz, Jan Liberda, Jan Banaś oraz Stefan Szmiganowski.

Następnym punktem programu, była część artystyczna, o którą zadbał znakomity i znany na całym świecie tenor, Juliusz Ursyn Niemcewicz. Najpierw zaprezentował kilka wybranych przez siebie pięknych pieśni, a później wraz z kibicami odśpiewał Hymn klubu. Na koniec niespodziewanie ogłosił mini-konkurs taneczny, zaprosił na scenę 4 pary, które musiały tańczyć przez kilka minut ... walca wiedeńskiego. Zwycięzca został Piotr Koj, który w pokonanym boju zostawił m.in. prezesa klubu, Damiana Bartylę. Swoje "5 minut" mieli także sponsorzy klubu, z firmą Armada i jej szefem, Michałem Goli na czele.

Na koniec miała miejsce oczekiwana przez wszystkich prezentacja piłkarzy, która trwała naszym zdaniem niestety troszkę za krótko. Najpierw "starzy" zawodnicy, później sztab szkoleniowy, a po chwili nowe nabytki bytomskiego klubu. I tak na scenę wbiegli Mariusz Różalski (nr 12), Dawid Szufryn (nr 5), Marcel Surowiak (nr 16), Lukáš Killar (nr 2), Jerzy Brzęczek (nr 7), Wojciech Mróz (nr 23), Marcin Radzewicz (nr 20), Maciej Bębenek (nr 15) oraz Marjan Jugović (nr 21), który dostał największe brawa od zgromadzonych sympatyków niebiesko-czerwonych. Prowadzący galę, Robert Walczak kończąc ją zakomunikował jeszcze, że nowym-starym kapitanem został wybrany Jacek Trzeciak, jego zastępcami będą Valery Sokolenko, Rafał Grzyb i Grzegorz Podstawek, całość będzie tworzyć tzw. radę drużyny.

Cała impreza niejednokrotnie była "przerywana" przez kibiców, którzy również chcieli zaprezentować swój repertuar. Najbardziej niespodziewanym momentem gali, było niewątpliwie pojawienie się na scenie ... "młynowego", który jak zwykle poderwał kibiców do zaśpiewania kilku piosenek.

Nieobecni na prezentacji - niech żałują, natomiast Ci, co byli - wychodzili naprawdę zadowoleni.


źródło: własne