Polonia II Bytom - Tempo Paniówki 5-1 (3-1)
sobota, 20 sierpnia 2011 14:43

W meczu drugiej kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej, czwartej grupy Katowice, rezerwy Polonii Bytom pokonały na boisku w Bytomiu-Rozbarku Tempo Paniówki5-1 (3-1). Hat-trickiem popisał się Paweł Alancewicz, kolejne trafienia dołożyli Daniel Sroka i Tomasz Pogoda. Ponadto rzutu karnego dla zespołu prowadzonego przez Eugeniusza Wyląga nie wykorzystał Karol Tomczyk (w 62 minucie).

Bramki: Paweł Alancewicz w 2, 20 i 72 minucie, Daniel Sroka w 26 minucie, Tomasz Pogoda w 69 minucie - gol dla gości w 31 minucie

Polonia II Bytom: Denis Stanek - Patryk Nocuń, Tomasz Harmata, Łukasz Bereska, Karol Tomczyk - Daniel Sroka (76' Daniel Szlufik), Daniel Pietrycha, Maksym Pokotyluk, Paweł Alancewicz (79' Bartłomiej Bińkowski) - Marcin Ściański (71' Wojciech Jankowski), Kamill Walesa (65' Tomasz Pogoda)

Polonia II Bytom zasłużenie wygrała spotkanie z Tempo Paniówki 5-1, choć... wynik mógł być o wiele wyższy, gdyby nie przeciętna skuteczność podopiecznych Eugeniusza Wyląga. Oprócz niewykorzystanego rzutu karnego przez Karola Tomczyka w drugiej połowie (ładnie obronił golkiper gości), Kamil Walesa miał kilka dogodnych sytuacji, w pierwszej odsłonie z trudnej pozycji uderzył w słupek, natomiast chwilę nim został zmieniony, dosłownie z 2-3 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Bardzo słabe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Marcin Ściański, zupełnie niewidoczny w pierwszej połowie i popełniający sporo bezsensownych błędów. Ładnie w środku pola piłką operowali Maksym Pokotyluk, Paweł Alancewicz, a zwłaszcza kapitan Daniel Pietrycha. Przed rozpoczęciem się rozgrywek, trener Wyląg nie chciał mówić o celach na sezon, my jednak napiszemy: jeśli jest organizacyjnie możliwość awansu, trzeba go wykonać, bo piłkarsko na pewno damy radę!