Świerczok show - czyli zwycięstwo z beniaminkiem z Grudziądza
sobota, 03 września 2011 00:38

18-letni napastnik Polonii Bytom Jakub Świerczok został bohaterem Bytomia! W meczu 7. kolejki piłkarskiej I ligi, przeciwko Olimpii Grudziądz, strzelił hat-tricka, dzięki czemu zespół Dariusza Fornalaka wreszcie odniósł zwycięstwo na własnym terenie, pokonując rywali aż 4-1 (1-0)! "Świeży" trafiał do bramki strzeżonej przez Michała Wróbla w 22 (rzut karny), 55 i 57 minucie, czwartą bramkę zdobył Krzysztof Michalak w 90 minucie spotkania, honorowego gola dla gości strzelił Łukasz Tumicz w 81 minucie meczu. Dodajmy, że w 26. minucie Janusz Dziedzic nie wykorzystał rzutu karnego, uderzył nad poprzeczką.

Polonia Bytom: Juraj Baláž - James Sinclair, Lukáš Killar, Daniel Tanżyna, Adrian Chomiuk - Adrian Pietrowski, Paweł Gamla, Marcin Dziewulski (70' Łukasz Matusiak), Krzysztof Michalak - Daniel Mąka (62' Dariusz Góral), Jakub Świerczok (73' Robert Wojsyk)

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel - Marcin Kokoszka, Maciej Dąbrowski, Bartłomiej Kowalski, Jarosław Ratajczak - Adrian Frańczak, Hubert Kościukiewicz (58' Jarosław Białek), Mariusz Kryszak, Piotr Ruszkul, Jakub Cieciura (56' Grzegorz Domżalski) - Janusz Dziedzic (72' Łukasz Tumicz)