Derby Śląska dla Polonii
sobota, 08 października 2011 02:01

Niespodziewanym i wysokim, aczkolwiek zupełnie zasłużonym zwycięstwem aż 4-2 (2-0) zakończył się mecz w ramach 13. kolejki I ligi piłkarskiej pomiędzy Polonią Bytom a GKS-em Katowice. Zespół prowadzony przez Dariusz Fornalaka pewnie dziś pokonał rywali, zgarniając bardzo ważne dla układu tabeli 3 punkty! Dla bytomian bramki strzelali: Jakub Świerczok (aż trzy) w 6, 41 i 69 minucie (rzut karny) oraz Jean Paulista w 64 minucie, natomiast dla zespołu rywali, prowadzonego przez wybitnie nielubianego w Bytomiu Rafała Góraka, trafiali Przemysław Pitry w 49 minucie oraz Tomasz Rzepka w 93 minucie meczu. Zespół gospodarzy całkowicie zasłużenie zgarnął komplet punktów i z optymizmem zaczyna patrzeć w ligową tabelę, w której - mimo wszystko - nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Polonia Bytom: Juraj Baláž - Łukasz Matusiak (55' James Sinclair), Paweł Gamla, Lukáš Killar, Adrian Chomiuk - Dariusz Góral (85'. Marcin Ściański), Marcin Dziewulski (78' Paweł Alancewicz), Daniel Mąka - Krzysztof Michalak - Jean Paulista, Jakub Świerczok