Polonia Bytom - Wisła Płock 2-0 (1-0)
niedziela, 16 października 2011 20:27

W zakończonym przed kilkunastoma minutami meczu o Mistrzostwo I Ligi, Polonia Bytom wygrała na własnym boisku z Wisłą Płock 2-0 (1-0). Dla zespołu prowadzonego przez Dariusza Fornalaka, obie bramki strzelił najskuteczniejszy zawodnik drużyny, 18-letni napastnik Jakub Świerczok (w 9 i 60 minucie). W spotkaniu żółtymi kartkami ukarani zostali Lukáš Killar i Daniel Mąka, dla których były to już czwarte napomnienia w obecnych rozgrywkach, co eliminuje ich z gry w następnej kolejce. Dzisiejsze zwycięstwo wywindowało "Królową Śląska" na 14 miejsce w tabeli, pierwsze nad strefą spadkową, za co wielkie brawa należą się całej drużynie. Oby tak dalej!

Polonia Bytom: Juraj Baláž - James Sinclair, Lukáš Killar, Paweł Gamla, Piotr Kulpaka - Dariusz Góral (83' Adrian Chomiuk), Marcin Dziewulski, Paweł Alancewicz (86' Łukasz Matusiak), Daniel Mąka (66' Maksym Pokotyluk), Krzysztof Michalak - Jakub Świerczok

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Jaroń (46' Damian Skumórski), Łukasz Nadolski, Artur Wyczałkowski, Ariel Jakubowski - Patryk Kamiński (46' Matar Guèye), Rafał Zembrowski, Jacek Góralski, Fabian Hiszpański (59' Ricardinho) - João Paulo, Kamil Biliński

żółte kartki: Killar, Mąka - Góralski

sędziował: Paweł Dreschel z Gdańska