PP: Polonia Bytom - Lech Poznań 1-3 (po dogrywce)
wtorek, 25 października 2011 22:43

Dzisiejszym meczem z Lechem Poznań zakończyła się tegoroczna przygoda z Pucharem Polski Polonii Bytom. Podopieczni Dariusza Fornalaka odpadli w 1/8 rozgrywek, przegrywając na własnym boisku po dogrywce 1-3 (1-0, 1-1, 2-1). Dla bytomian bramkę strzelił Jean Paulista w 15 minucie, dla gości trafiali: Grzegorz Wojtkowiak w 57 minucie oraz Artjoms Rudņevs w 101 (rzut karny) i 109 minucie meczu. Spotkanie skandalicznie słabo sędziował arbiter ze stolicy, pan Marcin Borski, co niestety żadną niespodzianką nie jest, gdyż sędzia ten praktycznie w każdym meczu krzywdzi drużyny z Górnego Śląska, ot taki gorol. Całej drużynie za dzisiejszy mecz należą się ogromne brawa, za ambicję i wolę walki, częste śpiewy trybun "byliście lepsi" nie były tylko pustymi słowami.

Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin (46' Juraj Baláž) - James Sinclair, Piotr Kulpaka, Lukáš Killar, Adrian Chomiuk - Blažej Vaščák (87' Łukasz Matusiak), Maksym Pokotyluk, Paweł Alancewicz, Daniel Mąka - Jakub Świerczok, Jean Paulista (69' Krzysztof Michalak)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Marciano Bruma (46' Hubert Wołąkiewicz), Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Kamiński, Luis Henríquez - Jakub Wilk, Dimitrije Injac, Rafał Murawski, Kamil Drygas (46' Semir Štilić; 75' Vojo Ubiparip), Siergiej Kriwiec - Artjoms Rudņevs

żółte kartki: Pokotyluk, Mąka, Alancewicz, Kulpaka, Świerczok - Injac, Henríquez, Ubiparip

czerwona kartka: Paweł Alancewicz (100' - za drugą żółtą)

sędziował: Marcin Borski z Warszawy