AUDIO/VIDEO

STATS

statystyka

Puchar Polski [2011/2012]

W sezonie 2011/2012, Polonia Bytom rozpoczęła rywalizację w rozgrywkach o Puchar Polski od 1/16 finału (druga runda). Los sprawił, że zespół Dariusza Fornalaka zmierzył się na wyjeździe z II-ligową Puszczą Niepołomice. Polonia wygrała to spotkanie dopiero po rzutach karny 5-4, po 90 minutach i dogrywce był remis 1-1, bramkę dla bytomian strzelił Jean Paulista. W następnej rundzie "Królowa Śląska" wylosowała zespół Lecha Poznań, dzięki czemu bytomianie rozegrali to spotkanie na własnym boisku. Mimo ambitnej postawy zawodników, lepsi okazali się przedstawiciele ekstraklasy, wygrywając po dogrywce 3-1, w regulaminowym czasie był remis 1-1, znów jedyną bramkę dla bytomian strzelił Jean Paulista. Tym samym Polonia odpadła z rozgrywek Pucharu Polski, osiągając ostatecznie 1/8 finału.

1/8 finału, 25 października, 19:30, Bytom

bramki: Jean Paulista w 15 minucie - Grzegorz Wojtkowiak w 57 minucie, Artjoms Rudņevs w 101 minucie (rzut karny) i 109 minucie

Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin (46' Juraj Baláž) - James Sinclair, Piotr Kulpaka, Lukáš Killar, Adrian Chomiuk - Blažej Vaščák (87' Łukasz Matusiak), Maksym Pokotyluk, Paweł Alancewicz, Daniel Mąka - Jakub Świerczok, Jean Paulista (69' Krzysztof Michalak)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Marciano Bruma (46' Hubert Wołąkiewicz), Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Kamiński, Luis Henríquez - Jakub Wilk, Dimitrije Injac, Rafał Murawski, Kamil Drygas (46' Semir Štilić; 75' Vojo Ubiparip), Siergiej Kriwiec - Artjoms Rudņevs

żółte kartki: Pokotyluk, Mąka, Alancewicz, Kulpaka, Świerczok - Injac, Henríquez, Ubiparip

czerwona kartka: Paweł Alancewicz (100' - za drugą żółtą)

sędziował: Marcin Borski z Warszawy

widzów: 2000

1/16 finału, 28 września, 15:30, Niepołomice

bramki: David Paul w 31 minucie - Jean Paulista w 16 minucie

rzuty karne: 1-0 Tomasz Księżyc, 1-1 Jakub Świerczok, 2-1 Sebastian Janik, 2-2 Marcin Dziewulski, (2-2 Marcin Zontek - obroniony), 2-3 Lukáš Killar, 3-3 Mateusz Cholewiak, 3-4 Luka Tiodorović, 4-4 Łukasz Nowak, 4-5 Karol Tomczyk

Puszcza Niepołomice: Tomasz Kwedyczenko - Krzysztof Radwański (42' Sebastian Janik), Michał Kowalski, Tomasz Księżyc, Marcin Zontek - Dawid Kałat, Arkadiusz Lewiński, Piotr Morawski, Michał Żywczak (74' Marek Mizia), David Paul (69' Łukasz Nowak) - Mateusz Cholewiak

Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin - Adrian Chomiuk, Lukáš Killar, Daniel Tanżyna, Karol Tomczyk - Daniel Mąka (85' Marcin Ściański), Marcin Dziewulski, Maksym Pokotyluk (46' Luka Tiodorović), Krzysztof Michalak - Jean Paulista (71' Mateusz Zaczyński), Jakub Świerczok