Piast Gliwice vs Polonia Bytom 3-1 (0-0)
niedziela, 20 listopada 2011 22:39

W kończącym 20. serię gier wyjazdowym spotkaniu, Polonia Bytom przegrała z Piastem Gliwice 3-1 (0-0). Jedyną bramkę dla zespołu Dariusza Fornalaka strzelił Jakub Świerczok w 56 minucie, otwierając tym samym wynik meczu. Niestety gospodarze wzięli się za odrabianie strat bardzo szybko, w 62 minucie kontaktową bramkę strzelił Adrian Świątek, podwyższył na 2-1 Rubén Jurado w 69 minucie, natomiast pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego rezultat na 3-1 ustalił Świątek. Warto odnotować, że Polonia już od 24 minuty grała w osłabieniu, ponieważ Blažej Vaščák zdążył wcześniej "zarobić" dwa upomnienia. Naszym zdaniem za pierwszy kartonik - zupełnie bezsensowne wybicie piłki po gwizdku sędziego - powinien otrzymać karę finansową, gdyż swoim nieprzemyślanym zachowaniem poważnie osłabił zespół. Za tydzień czeka nas wszystkich mecz z "Cidrami", Polonio tylko zwycięstwo! Dodajmy, że z sektora gości zespół dopingowało ok. 900 fanatyków (w tym 75 osób z Odry Opole i 43 osoby z Górala Żywiec).

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Gediminas Paulauskas, Adrian Klepczyński, Łukasz Krzycki, Jan Buryán (46' Adrian Świątek) - Pavol Cicman, Mateusz Matras, Rudolf Urban, Rafał Pietrzak (67' Patryk Nalepa), Tomasz Podgórski - Wojciech Kędziora (46' Rubén Jurado)

Polonia Bytom: Juraj Baláž - Adrian Chomiuk, Piotr Kulpaka, Lukáš Killar (45' Łukasz Matusiak), Krzysztof Michalak - Dariusz Góral (89' Adrian Pietrowski), Paweł Alancewicz, Blažej Vaščák, Daniel Mąka - Jakub Świerczok, Jean Paulista (57' Maksym Pokotyluk)

żółte kartki: Buryán - Vaščák, Świerczok

czerwona kartka: Blažej Vaščák (23' - za drugą żółtą)

sędziował: Tomasz Wajda z Żywca