Porażka w sparingu z Wisłą Kraków
sobota, 28 marca 2009 15:54
W sparingowym meczu rozegranym w Bytomiu przy Olimpijskiej, Polonia Bytom uległa Mistrzowi Polski, Wiśle Kraków 0-2 (0-0). Bramki dla gości strzelali Andrzej Niedzielan w 51 minucie (po koszmarnym błędzie Kiełpina) oraz Beto w 85 minucie (po błędzie Niziolka). W 60 minucie meczu, rzutu karnego po faulu na Hubercie Jarominie nie wykorzystał Marek Bažík (obronił Ilie Cebanu).

Bramki: Andrzej Niedzielan w 51 minucie oraz Beto w 85 minucie

Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin - Peter Hricko (70' Dawid Szufryn), Adrian Klepczyński, Lukáš Killar, Valery Sokolenko - Jacek Trzeciak (59' Maciej Bębenek), Jerzy Brzęczek (59' Wojciech Mróz), Rafał Grzyb, Marek Bažík, Hubert Jaromin (80' Teddy Niziolek) - Michał Zieliński (46' Grzegorz Podstawek).

Wisła Kraków: Ilie Pavel Cebanu (89' Dawid Marzec) - Peter Šinglár, Arkadiusz Głowacki (46' Marcelo), Marcin Baszczyński (89' Marcin Brózda), Marek Zieńczuk (70' Piotr Brożek) - Wojciech Łobodziński, Radosław Sobolewski (46' Konrad Gołoś), Roberto Mauro Cantoro, Tomáš Jirsák - Andrzej Niedzielan, Piotr Ćwielong (46' Beto).

żółta kartka: Lukáš Killar.

widzów: 600

gracz meczu wg olimpijska2.pl: Hubert Jaromin

Podczas dzisiejszego meczu sparingowego, odbyła się zbiórka pieniędzy, z której całkowity dochód zostanie przekazany fundacji, która zajmuje się zbieraniem funduszy na rehabilitację i leczenie chorego na zanik mięśni 6-letniego Sebastiana, na trybunach zebrano 1117 złotych i 52 grosze! Wszystkim darczyńcom w imieniu fundacji - serdecznie dziękujemy!