/p>

Oświadczenie KS "Polonia" Bytom SA w/s bzdurnego artykułu
Wpisany przez cloner   
piątek, 03 kwietnia 2009 16:47
W dzisiejszej prasie - jak informowaliśmy kilka godzin temu - pojawiły się bzdurne informacje nt. Polonii Bytom i jej wniosku licencyjnego, autorem feralnego artykułu był Krzysztof Oliwa, dziennikarz "Dziennika". Zarząd KS "Polonia" Bytom SA wydał przed kilkunastoma minutami specjalne oświadczenie, które publikujemy w dalszej części naszej wypowiedzi.

Bytom, dnia 3 kwietnia 2009


Oświadczenie Zarządu Klubu

Wobec nieprawdziwych informacji zamieszczonych w artykule pt. „Wiemy już, kto spadnie z ligi” autorstwa Krzysztofa Oliwy, który ukazał się w „Dzienniku” w dniu 03.04.2009 r. , Zarząd Klubu Sportowego „Polonia” Bytom S.A. został zmuszony do wydania oświadczenia w następującej treści:

W obowiązującym terminie, w dniu 31.03.2009 r. w siedzibie PZPN został złożony przez K.S. „Polonia” Bytom S.A. wniosek o przyznanie klubowi licencji na grę w Ekstraklasie w sezonie 2009/2010. We wniosku tym znalazły się wszystkie wymagane procesem licencyjnym dokumenty. W związku z klauzulą poufności obowiązującą Klub w trakcie trwania procesu licencyjnego, Zarząd nie może podawać do publicznej wiadomości szczegółowych informacji związanych ze złożonym wnioskiem.


Jednocześnie oświadczamy, że wyssane „rewelacje” zamieszczone w artykule prasowym całkowicie rozmijają się z prawdą. W szczególności nieprawdziwe są twierdzenia, jakoby „w złożonym wniosku Polonia zupełnie pominęła kwestie uregulowania zadłużenia z piłkarzami, trenerami i pracownikami klubu”. Całość należności wobec naszych piłkarzy, trenerów i pracowników zostały uregulowane w przewidzianych przepisami PZPN terminach. Pozostałe kwestie zostawimy bez komentarza wobec ich bezzasadności.

Zarząd klubu ubolewa nad faktem publikowania w ogólnopolskiej prasie i to w poważnym dzienniku, niesprawdzonych i nierzetelnych informacji. W najbliższym możliwym terminie Klub Sportowy „Polonia Bytom” S.A. rozważy kwestię podjęcia kroków prawnych wobec autora przedmiotowego artykułu.


Pragniemy równocześnie uspokoić wszystkich kibiców i sympatyków naszego klubu, że nie ma żadnych przesłanek do twierdzeń, iż „Polonia” nie otrzyma licencji na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie.


Prezes Zarządu

Damian Bartyla


 

 
źródło: KS "Polonia" Bytom SA