Kolejne sparingowe zwycięstwo Niebiesko-Czerwonych
Wpisany przez Natalia
sobota, 16 lutego 2013 21:27

Stadion Gminny w Świerklanach był dzisiaj areną sparingowego pojedynku Przyszłości Rogów z Polonią Bytom. Klub z Rogowa to mistrz jesieni III ligi śląsko-opolskiej, nasza drużyna zajmuje po rundzie jesiennej ostatnie miejsce w 1. Lidze.
Pierwszą bramkę meczu zdobył dla rogowian Arkadiusz Lalko w 41', autorem drugiego gola (na początku drugiej połowy meczu) był również zawodnik Przyszłości. Dawid Sander - bo o nim właśnie piszę - nie zaliczy tego występu do udanych. Pokonał bowiem własnego bramkarze - była to bramka samobójcza
Wynik remisowy utrzymywał się do 68 minuty, kiedy to po strzale Michała Płókarza bytomianie objęli prowadzenie. Takim też rezultatem zakończył się ten sparing. Jak podaje serwis www.sportslaski.pl "piłkarze bytomscy nieznacznie (2-1), ale jednak pewnie - z przebiegu gry i stworzonych sytuacji - pokonali" rogowską Przyszłość.

Na miano ewenementu boiskowego zasługuje fakt nieuznania przez arbitra gola strzelonego prawidłowo przez Roberta Wojsyka, powracającego do gry po ciężkiej kontuzji. Zdaniem sędziego, "Bolo" zbyt głośno krzyknął w polu karnym do swego kolegi z zespołu na chwilę przed oddaniem strzału, co mogło zmylić przeciwnika... ot ciekawostka :) Robert zapamięta zapewne tego sędziego na dłuuugo :)