Polonia przegrywa z Zawiszą na koniec ligi
niedziela, 09 czerwca 2013 11:03

W ostatnim spotkaniu Pierwszej Ligi, walczący o awans do ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz wygrał na wyjeździe z Polonią Bytom aż 4-0 (1-0). Początek spotkania nie zapowiadał takiego gradu goli, po 30 minutach nie było różnicy w grze obydwu zespołów, dopiero faul Mateusza Miki zamieniony na rzut karny dał bramkę dla gości, pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Paweł Abbott. W drugiej połowie podopieczni Jacka Trzeciaka grali już nieco słabiej, nie zagrażali też tak często bramce strzeżonej przez Wojciecha Kaczmarka i stracili w tej odsłonie meczu aż 3 bramki (Abbott, Ziajka, Ostalczyk). Tym samym licznie zgromadzeni na stadionie wczoraj kibice "Zetki" mogli świętować upragniony awans do ekstraklasy. Serdecznie im gratulujemy! A Polonia Bytom spada do II ligi (grupa zachodnia). Jedynym pocieszeniem może być fakt... ciekawych wyjazdów, m.in. do Częstochowy, Sosnowca czy Głogowa. Jeszcze Polonia nie zginęła...

Bramki: Paweł Abbott 41' (k), 61', Sebastian Ziajka 80', Tomasz Ostalczyk 84'

Polonia Bytom: Mateusz Mika - Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Paweł Odrzywolski, Damian Jaroń - Dawid Krzemień (57' Kamil Białkowski), Bartłomiej Setlak, Adrian Laskowski, Bartosz Nowak (46' Dawid Jarka), Przemysław Szkatuła - Damian Michalik (85' Kamil Walesa)

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Damian Ciechanowski, Paweł Strąk, Łukasz Skrzyński, Piotr Petasz - Jakub Wójcicki, Hermes, Kamil Drygas, Michał Masłowski (87' Michał Płonka), Sebastian Ziajka (88' Daniel Mąka) - Paweł Abbott (73' Tomasz Ostalczyk)

żółta kartka: Ostalczyk

sędziował: Szymon Marciniak z Płocka

widzów: ok 2300 (w tym ok 800 gości: 200 w klatce + 600 na trybunie głównej)

foto&źródło: własne