Wymęczone zwycięstwo z Gryfem
piątek, 09 sierpnia 2013 20:16

Styl pozostawia wiele do życzenia, ale liczą się zdobyte ostatecznie 3 punkty. Polonia Bytom wygrała w zakończonym przed kilkoma minutami meczu, który inauguruje 3. kolejkę piłkarskiej II ligi, z Gryfem Wejherowo 2-1 (1-0). Gole dla bytomian strzelali: Kamil Białkowski w doliczonym czasie pierwszej połowie oraz Dawid Jarka w 74 minucie spotkania, dla gości na 1-1 bramkę zdobył Maciej Osłowski w 57 minucie spotkania. Zwycięstwo dzisiejsze oczywiście nie podlega jakiejkolwiek dyskusji, goście przyjechali po remis, grali bardzo zachowawczo, większość zawodników skupiała się na poczynaniach defensywnych, nasz zespół natomiast był znów nieskuteczny pod bramką rywala, na dodatek kolejne fatalne spotkanie rozegrał Marcin Kowalski, jego 3 ligowe spotkania to poziom A-klasy. Na całe szczęście świetnymi decyzjami personalnymi w II połowie popisał się trener Jacek Trzeciak, zarówno Wojciech Mróz, Mariusz Sacha, jak i Dawid Jarka wnieśli dużo ożywienia do gry Polonii. Wyeliminować błędy w obronie, poprawić skuteczność i "walimy" razem do I ligi! Brawo!

Bramki: Kamil Białkowski w 45+1 minucie, Dawid Jarka w 74 minucie - Maciej Osłowski w 57 minucie

Polonia Bytom: Mateusz Mika - Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Paweł Odrzywolski, Marcin Kowalski (65' Wojciech Mróz) - Dawid Krzemień (83' Kamil Walesa), Bartosz Nowak, Bartłomiej Setlak, Kamil Zalewski, Kamil Białkowski (73' Mariusz Sacha) - Damian Michalik (56' Dawid Jarka)

Gryf Wejherowo: Kacper Tułowiecki - Michał Skwiercz, Przemysław Kostuch, Marcin Dettlaff, Maciej Osłowski, Grzegorz Gicewicz (46' Łukasz Krzemiński) - Mateusz Dąbrowski, Marcin Warcholak, Paweł Brzuzy (73' Patryk Szlas), Mateusz Łuczak - Tomasz Bejuk (66' Rafał Siemaszko)

żółte kartki: Jarka - Dąbrowski

widzów: ok 1100