Pucharowa porażka z Wisłą Płock
Wpisany przez H@rrY
czwartek, 14 sierpnia 2014 08:08

W rozegranym wczoraj na Stadionie im. Edwarda Szymkowiaka, meczu pierwszej rundy Pucharu Polski, Polonia Bytom uległa pierwszoligowej Wiśle Płock 1:3 (1:1). Jedyną bramkę dla Polonii zdobył Dawid Cempa. Bytomianie, podobnie jak goście, rozpoczęli spotkanie w mocno eksperymentalnym składzie.
Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej częsci spotkania przeważali płocczanie. Goście skutecznie atakowali i radzili sobie z bytomską ofensywą dokumentując przewagę dwoma golami.
Przed meczem zawodnicy i Kibice uczcili minutą ciszy pamięć Ś.P. Kazimierza Trampisza.

Polonia Bytom 1-3 Wisła Płock
Bramki: Dawid Cempa 31' - Marcin Krzywicki 36', 51', Piotr Ruszkul 61'

Polonia Bytom: Marcin Michalak - Dawid Skrzypiński, Kamil Banaś, Norbert Radkiewicz, Adam Derewońko - Adrian Krysian (46' Michał Zieliński), Łukasz Grube (61' Marcin Lachowski), Bartłomiej Gwiaździński, Michał Cyganek, Rafał Sadowski (46' Robert Trznadel) - Dawid Cempa.

Wisła Płock: Daniel Szczepankiewicz - Cezary Stefańczyk (46' Fabian Hiszpański), Paweł Magdoń, Marko Radić, Kamil Hempel - Dawid Jabłoński (75' Krzysztof Janus), Maciej Kostrzewa (71' Bartłomiej Sielewski), Piotr Wlazło, Piotr Ruszkul, Łukasz Kacprzycki - Marcin Krzywicki.

żółte kartki: Hempel, Ruszkul.
sędziował: Mariusz Jasina (Wrocław).