PP: Polonia pokonała Gwarek TG 3-1 (0-0)
wtorek, 07 kwietnia 2015 18:49

W meczu 1/2 finału okręgowego Pucharu Polski, w którym Polonia Bytom podejmowała Gwarek Tarnowskie Góry przez pierwsze 45 minut pachniało niespodzianką, po 10 minutach drugiej odsłony spotkania śmierdziało już kompromitacją, gdyż gola strzelił 35-letni Artur Opeldus. Na szczęście bytomianie w porę wzięli się za odrabianie strat i już po chwili był remis, w 60 minucie gola strzelił Łukasz Grube, ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2-1 w 72 minucie, natomiast wynik końcowy ustalił w 80 minucie Damian Michalik. Tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1 (0-) i 22 kwietnia o godzinie 16:30 w finale rywalem Polonii będzie zespół ŁKS Łagiewniki. Dodajmy, że od 35 minuty w zespole gości na boisku przebywał Hubert Jaromin, były gracz Polonii, którego serdecznie pozdrawiamy.

bramki: Łukasz Grube w 60 i 72 minucie, Damian Michalik w 80 minucie - Artur Opeldus w 54 minucie

Polonia Bytom: Przemysław Frąckowiak - Rafał Sadowski (75' Kamil Banaś), Dawid Skrzypiński, Mariusz Holik, Dawid Krzemień - Kamil Mańkowski, Bartłomiej Setlak (46' Łukasz Grube), Michał Cyganek, Kamil Walesa (75' Mariusz Malec) - Damian Michalik, Dawid Cempa (46' Adrian Krysian)

żółte kartki: Cyganek, Holik
sędziowali: Piotr Lasyk - Marcin Kasprzyk, Jacek Klica