Wysokie zwycięstwo z Gryfem
poniedziałek, 05 października 2015 18:25

W minioną sobotę Polonia Bytom odniosła już trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując na wyjeździe Gryf Wejherowo aż 4-0 (1-0)! Początek spotkania, a nawet i cała pierwsza połowa nie wskazywała na takie pozytywne rozstrzygnięcie, gospodarze byli aktywni, raz trafili w słupek, a raz piłka nawet zatrzepotała w siatce, ale sędzia odgwizdał spalonego. Podopieczni Jacka Trzeciaka nastawili się głównie na grę z kontry i... wypaliło to w 100%! Nasi zawodnicy często byli łapani na "ofsajdzie", ale taktyka ta przyniosła korzystny rezultat. W 42 minucie po rajdzie przez praktycznie pół boiska gola strzelił Dawid Skrzypiński, po przerwie prawdziwe "wejście smoka" zaliczył Patryk Stefański, który bodajże już za pierwszym dotknięciem piłki umieścił ją w siatce rywala, była wtedy 60 minuta, gola na 3-0 dołożył w 68 minucie, a najładniejszą bramkę meczu w 74 minucie strzelił Damian Michalik, aż piłkarze złapali się za głowy, z wrażenia. Brawo Polonia! Oby tak dalej!

Gryf Wejherowo: Wiesław Ferra - Sebastian Kowalski, Przemysław Kostuch (15' Michał Skwiercz), Przemysław Szur, Maciej Dampc - Maciej Osłowski (64' Jakub Giec), Jacek Wicon (77 Filip Sosnowski), Piotr Kołc, Paweł Czoska (46' Mateusz Kuzimski), Grzegorz Gicewicz - Krzysztof Wicki

Polonia Bytom: Andrzej Wiśniewski - Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Mariusz Malec, Norbert Radkiewicz (61' Daniel Kutarba) - Dawid Skrzypiński (75' Kamil Mańkowski), Bartłomiej Setlak, Łukasz Grube (71' Kamil Zalewski), Marcin Lachowski, Damian Michalik - Sebastian Pączko (59' Patryk Stefański)