Falstart na początek, porażka w Zambrowie
sobota, 05 marca 2016 17:05

Fatalnie rozpoczęła rundę wiosenną pierwsza drużyna Polonii Bytom, przegrywając na wyjeździe z Olimpią Zambrów 0-1 (0-0). Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił w 58 minucie Robert Brzęczek.

Pierwsze 45 minut to była typowa kopanina rodem z niższych lig, brakowało składnych akcji zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni udokumentowali przewagę strzelając gola, efektowną bramkę strzelił Robert Brzęczek z linii pola karnego. Gospodarze strzelili i drugiego, ale sędziowie uznali, że piłka całym obwodem minęła chwilę wcześniej linię końcową boiska. Od tego momentu zaczęły się liczne ataki bytomian, ale wszystkie akcje były marnowane. W ostatnim kwadransie świetną okazję miał Arkadiusz Kowalczyk ale okropnie spudłował z około 8 metrów, chwilę później próbował Patryk Stefański, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców na linii bramkowej, w doliczonym czasie próbowali główką zaskoczyć bramkarza gospodarzy ponownie Stefański oraz Michał Zieliński, strzały były jednak mocno niecelne. W ostatniej akcji meczu ofensywni gracze Polonii... bali się chyba uderzyć na bramkę i sędzia zakończył mecz. Jak na razie sprowadzeni do klubu byli piłkarze GKS-u Katowice nie wnieśli niczego dobrego do zespołu. Okazja do rehabilitacji już za tydzień w potyczce z GKS-em Tychy.

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński - Mariusz Dzienis, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz - Michał Hryszko (73' Sebastian Janik), Michał Kuczałek, Robert Tunkiewicz (69' Łukasz Grzybowski), Robert Brzęczek (76' Karol Buzun), Przemysław Jastrzębski - Maksym Kowal (67' Michał Twardowski)

Polonia Bytom: Marcin Michalak - Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Peter Jánošík, Łukasz Rylukowski (83' Łukasz Zakrzewski) - Adrian Krysian (63' Arkadiusz Kowalczyk), Bartłomiej Setlak (78' Kamil Zalewski), Wojciech Mróz (75' Patryk Stefański), Marcin Lachowski, Dariusz Zapotoczny - Michał Zieliński

żółte kartki: Brzęczek, Tunkiewicz, Gogol - Rylukowski, Kowalczyk