PP: Świt Skolwin 0-0 pd. k. 4-5 Polonia Bytom
poniedziałek, 18 lipca 2016 09:01

W meczu rundy wstępnej Puchar Polski Polonia Bytom pokonała wczoraj na wyjeździe po rzutach karnych Świt Skolwin 5-4, po 90 regulaminowych minutach oraz 30 minut dogrywki był bezbramkowy remis. Bohaterem meczu został bramkarz Adrian Olszewski, który w meczu kilkukrotnie popisywał się znakomitymi interwencjami, a w serii rzutów karnych obronił strzał Krzysztofa Filipowicza. Dodajmy jeszcze dwie istotne informacje: od 37 minuty Polonia grała w 10', ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Jurek, a podczas spotkania rolę pierwszego trenera pełnił dotychczasowy asystent Tomasz Wuwer, trener Ireneusz Kościelniak obecnie przebywa na kursie trenerskim. W następnej rundzie rywalem bytomian będzie KKS Kalisz.

rzuty karne: 1-0 Marcin Krystek, 1-1 Michał Szal, 2-1 Michał Kołodziejski, 2-2 Mateusz Słodowy, (2-2 Krzysztof Filipowicz - obroniony), 2-3 Patryk Stefański, 3-3 Paweł Krawiec, 3-4 Wojciech Mróz, 4-4 Marcin Garlej, 4-5 Marcin Lachowski.

Świt Skolwin: Adrian Kaczmarek - Ernest Graś, Paweł Odlanicki-Poczobut, Adrian Kronkowski, Michał Kołodziejski - Jarosław Jóźwiak (104' Paweł Krawiec), Grzegorz Szczepanik, Oskar Szczepanik, Adam Ładziak (74' Marcin Krystek), Kamil Walków (64' Marcin Garlej) - Krzysztof Filipowicz

Polonia Bytom: Adrian Olszewski - Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Peter Jánošík, Michał Szal - Aleksander Januszkiewicz (64' Patryk Stefański), Michał Chrabąszcz (88' Wojciech Mróz), Kamil Zalewski, Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz - Arkadiusz Kowalczyk (40' Łukasz Rylukowski)

żółte kartki: Ładziak - Jurek, Jánošík, Szal, Chrabąszcz, Słodowy

czerwona kartka: Wojciech Jurek (37' za drugą żółtą)

sędziował: Sebastian Tarnowski z Wrocławia