Polonia Bytom vs Kotwica Kołobrzeg 2-2 (0-1)
sobota, 22 października 2016 10:10

Zaledwie remisem zakończył się wczorajszy mecz w ramach 14. kolejki piłkarskiej II ligi, w którym to Polonia Bytom podejmowała na własnym boisku Kotwicę Kołobrzeg. Było to spotkanie o tzw. "6 punktów", obydwa zespoły sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, ich cel to utrzymanie się w szeregach II ligi. Spotkanie rewelacyjnie rozpoczęło się dla gości, już w 9 minucie rzut karny wykorzystał Jakub Poznański, faulował bezmyślnie w polu karnym Mateusz Słodowy. W drugiej odsłonie gry do ataków rzucili się bytomianie, efektem były dwie bramki, najpierw zamieszanie w polu karnym wykorzystał kapitan Marcin Lachowski, wyrównując w 57 minucie, następnie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Patryk Stefański, w 74 minucie. Niestety w doliczonym już czasie gry kontratak wyprowadzili gości i wykorzystali, kolejne już tego wieczora, fatalne ustawienie formacji defensywnej, bramkę na 2-2 strzelił Wiktor Witt. Tym samym zespół Andrzeja Orzeszka kolejny tydzień spędzi w strefie spadkowej.

Polonia Bytom: Marcin Michalak - Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Michał Szal, Marek Szyndrowski - Sławomir Musiolik (87' Jakub Żmuda), Michał Chrabąszcz, Jakub Kuzdra, Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz (77' Aleksander Januszkiewicz) - Arkadiusz Kowalczyk (67' Patryk Stefański)

Kotwica Kołobrzeg: Robert Błąkała - Błażej Chouwer, Jakub Poznański, Wiktor Witt, Remigiusz Szywacz - Mateusz Janeczko (77' Piotr Paprocki), Korneliusz Sochań (62' Mateusz Świechowski), Arkadiusz Lewiński, Sebastian Bartlewski, Łukasz Kacprzycki (58' Karol Zieliński) - Piotr Giel

żółte kartki: Lachowski - Świechowski
sędziował: Wojciech Myć z Lublina