Polonia Bytom vs ROW Rybnik 2-0 (2-0)
sobota, 01 kwietnia 2017 09:52

W meczu 24. kolejki piłkarskiej II ligi Polonia Bytom wygrała wczoraj z ROW-em Rybnik 2-0 (2-0). Zwycięstwo bytomian w pełni zasłużone i jednocześnie... bardzo skromne, gdyż okazji do strzelenia bramek było o wiele więcej. Podopieczni Andrzeja Orzeszka byli co najmniej o dwie klasy lepsi od rywala, który swoje braki próbował nadrabiać oszustwami, na szczęście czujny był arbiter spotkania Dawid Bukowczan i zawodnikowi gości, Pawłowi Jaroszewskiemu, za próbę wymuszenia rzutu karnego pokazał żółty kartonik. Pierwszą bramkę dla Polonii strzelił w 11 minucie Sławomir Musiolik, była to dobitka po strzale z 3 metrów Krzysztofa Zaremby w poprzeczkę, druga bramka została przypisana bramkarzowi gości, który niefortunnie interweniował po świetnym strzale Przemysława Szkatuły z rzutu wolnego, rzecz działa się już w 20 minucie. Niebiesko-czerwoni kontrolowali przebieg spotkania do ostatniego gwizdka, z rzadka pozwalając gościom na sytuacje strzeleckie, a gdy trzeba było to świetnie w bramce spisywał się Marcin Michalak. 3 punkty zostały w Bytomiu. Oby tak samo za tydzień w Tarnobrzegu. Do boju Polonio!

Polonia Bytom: Marcin Michalak - Daniel Barbus, Marek Szyndrowski, Peter Jánošík, Przemysław Szkatuła - Sławomir Musiolik (90' Jakub Kuzdra), Mateusz Słodowy, Michał Chrabąszcz, Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz (85' Kamil Włodyka) - Krzysztof Zaremba (90' Dawid Skrzypiński)

ROW 1964 Rybnik: Daniel Kajzer - Witold Cichy, Marián Jarabica, Dawid Bober, Dawid Gojny - Dominik Budzik (77' Damian Koleczko), Mariusz Zganiacz, Mariusz Muszalik, Sebastian Musiolik (66' Kamil Spratek), Paweł Jaroszewski (63' Sebastian Siwek) - Przemysław Brychlik (75' Marek Gładkowski)

żółte kartki: Lachowski, Słodowy - Jaroszewski, Brychlik, Gojny
sędziował: Dawid Bukowczan z Żywca