ROW 1964 Rybnik - Polonia Bytom 1-2 (1-2)
sobota, 05 października 2019 16:13

W zakończonym przed kilkunastoma minutami derbowym meczu pomiędzy ROW-em 1964 Rybnik, a Polonią Bytom, w ramach 10. kolejki piłkarskiej III ligi, grupy III, górą okazali się goście, którzy wygrali 2-1 (2-1). Dla podopiecznych Kamila Rakoczego gole dziś strzelali: Marcin Lachowski w 11 minucie oraz Filip Żagiel w 45 minucie spotkania, dla gospodarzy jedyne trafienie zanotował Jan Janik, w 23 minucie, z rzutu karnego. Warto dodać, że obie drużyny mecz kończyły w niepełnym zestawieniu, w 77 minucie czerwoną kartkę otrzymał obrońca Polonii, Jakub Belica, natomiast już w doliczonym czasie boisko opuścić musiał pomocnik gospodarzy, Radosław Dzierbicki. Brawo drużyna!

Polonia Bytom: Dawid Gargasz - Dominik Budzik, Łukasz Matusiak, Michał Bedronka, Jakub Belica - Jarosław Czernysz (69' Mariusz Fornalczyk), Jakub Czajkowski, Dawid Krzemień (78' Krzysztof Hałgas), Filip Żagiel (73' Szymon Małecki) - Marcin Lachowski (60' Dominik Konieczny), Patryk Stefański

żółte kartki
: Dzierbicki (dwie) - Budzik, Belica (dwie)
czerwone kartki: Dzierbicki (za 2 zółte) w 91 minucie - Belica (za 2 żółte) w 77 minucie
widzów: ok. 500
sędziował: Dawid Bukowczan z Żywca