Foto-Higiena Gać - Polonia Bytom 1-3 (1-1)
niedziela, 08 marca 2020 11:33

Rewelacyjnie Polonia Bytom zainaugurowała rundę wiosenną sezonu 2019/2020, podopieczni Kamila Rakoczego wygrali na wyjeździe z Foto-Higieną Gać 3-1 (1-1). Kibice "Królowej Śląska" jeszcze nie zdążyli wejść na stadion, a już gola strzelił Michał Bedronka, działo się to w 3 minucie meczu, gospodarze wyrównali w 42 minucie za sprawą bramki Marcina Wdowiaka. Chwilę po zmianie stron, już w 52 minucie, czerwoną kartkę w drużynie gospodarzy obejrzał Tomasz Jarczak (za dwie żółte), z przewagi na boisku błyskawicznie skorzystali bytomianie, w 55 minucie gola na 2-1 strzelił Adam Żak. Niestety już w 58 minucie szanse na boisku się wyrównały, tym razem czerwoną kartkę otrzymał Dominik Konieczny (za dwie żółte), który chyba pierwszy raz w życiu grał na lewej obronie, co zdecydowanie nie było najlepszym pomysłem sztabu szkoleniowego. Mecz jednak był cały czas pod kontrolą piłkarzy trenera Rakoczego, co potwierdzili w 67 minucie spotkania, gola na 3-1 zdobył Dawid Rudnik. Wielkie brawa dla zespołu za ważne zwycięstwo!

Polonia Bytom: Krzysztof Kamiński - Dominik Budzik, Łukasz Matusiak, Michał Bedronka, Dominik Konieczny - Filip Żagiel (84' Tomasz Pośpiech), Jakub Czajkowski, Dawid Krzemień, Patryk Stefański (57' Krzysztof Hałgas), Mariusz Fornalczyk (62' Dawid Rudnik) - Adam Żak (79' Łukasz Krakowczyk)

żółte kartki: Marcin Przybylski, Tomasz Jarczak (dwie) - Patryk Stefański, Mariusz Fornalczyk, Adam Żak, Filip Żagiel, Dominik Konieczny (dwie)
czerwone kartki: Tomasz Jarczak (za dwie żółte) w 52 minucie - Dominik Konieczny (za dwie żółte) w 58 minucie
widzów: ok 250 (w tym 200 gości)
sędziował: Dawid Kuraszkiewicz z Gorzowa Wielkopolskiego