/p>

Polonia wróci na Olimp?
Wpisany przez cloner   
piątek, 07 sierpnia 2020 13:15

Od sezonu 2018/2019 Polonia Bytom swoje spotkanie niestety rozgrywa na Stadionie Miejskim przy ul. Frycza-Modrzewskiego, czy i kiedy wróci na swój teren przy ul. Olimpijskiej, na razie pewności nie mamy. Są za to... pewne przecieki mówiące o tym, że jest spora szansa, że niebiesko-czerwoni już w niedalekiej przyszłości wrócą na Olimp! Może nie na Stadion im. Edwarda Szymkowiaka, ale na nowo powstały obiekt, który miasto ma w planach wybudować!

"W tej chwili spółka Bytomski Sport Polonia Bytom opracowuje optymalne warianty rozbudowy zespołu boisk treningowych przy ul. Piłkarskiej. Priorytetem jest poprawa warunków dla trenujących dzieci i młodzieży. Budynek klubowy Polonii został wyłączony z użytkowania ze względu na katastrofalny stan techniczny, a zawodnicy korzystają w tej chwili z szatni umieszczonych w tymczasowych kontenerach. Opracowujemy koncepcję budowy na terenie dawnych boisk żwirowych pełnowymiarowej płyty z nawierzchnią trawy syntetycznej, z widownią i zapleczem szatniowym - wszystko dostosowane do wymogów stawianych w rozgrywkach ligowych" - powiedział dla "Życia Bytomskiego" prezydent Bytomia, pan Mariusz Wołosz.


Dziennikarze "Życia Bytomskiego" dodają, że dowiedzieli się, iż przy nowym boisku przewidziano... trybunę dla około 2 tysięcy widzów i z tego obiektu ma korzystać również BS Polonia Bytom!

Z ogromnym zaciekawieniem czekamy na rozwój sytuacji.
źródło: własne / Życie Bytomskie