GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 4-2 (1-1)
sobota, 26 sierpnia 2023 19:44

W rozegranym dziś meczu 6. kolejki, Polonia Bytom przegrała na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 4-2 (1-1). Mecz dobrze rozpoczął się dla zespołu Adama Burka, już w 12 minucie gola strzelił Tomasz Gajda, niestety sytuację na boisku skomplikowała czerwona kartka dla kapitana Dawida Krzemienia (za dwie żółte) w 40 minucie spotkania, gospodarzy wykorzystali to błyskawicznie, bo już w 44 minucie na 1-1 strzelił Portugalczyk João Guilherme. Po przerwie znowu pierwsi gola strzelili niebiesko-czerwoni, w 63 minucie rzut karny wykorzystał Dawid Wolny. To podrażniło gospodarzy, którzy odpowiedzieli aż trzeba trafieniami, w 71 minucie do siatki trafił Szymon Kiebzak, w 79 minucie podwyższył Szymon Gołuch, chwilkę później... kolejną czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Polonii, za taktyczny faul zejść z boiska musiał w 82 minucie Norbert Radkiewicz. Wynik w 86 minucie ustalił Gołuch. Po 6. ligowych, wyjazdowych, kolejkach zespół trenera Burka zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień pierwsze domowe spotkanie, z Pogonią Siedlce, czas na przełamanie!

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Sebastian Rogala, Yevgeniy Zakharchenko, Konrad Kargul-Grobla - Karol Fietz (80' Daniel Szymczak), João Guilherme (68' Szymon Gołuch), Ricardo Vaz (68' Farid Ali) - Kacper Zych, Szymon Kiebzak (88' Kamil Jadach)

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Michał Szmigiel (53' Łukasz Piontek), Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Łukasz Zejdler - Dawid Krzemień, Łukasz Norkowski (80' Daniel Ściślak), Tomasz Gajda (69' Szymon Jopek) - Lucjan Zieliński (53' Konrad Andrzejczak) Dawid Wolny (80' Dominik Konieczny), Patryk Stefański

żółte kartki: Ricardo Vaz, Kargul-Grobla, Drazik, Gołuch - Krzemień, Szmigiel, Piontek
czerwone kartki: Dawid Krzemień (40' - za drugą żółtą), Norbert Radkiewicz (83' - za faul taktyczny)
sędziował: Leszek Lewandowski z Gliwic

źródło: własne/poloniabytom.com.;pl