Polonia wygrywa derby w Rybniku
sobota, 03 września 2016 18:16

W wyjazdowym meczu 7. kolejki II ligi piłkarskiej, Polonia Bytom pokonała ROW Rybnik 2-1 (0-1). Bramki dla zespołu prowadzonego przez Ireneusza Kościelniaka zdobyli: Arkadiusz Kowalczyk w 82 minucie oraz Aleksander Januszkiewicz w 86 minucie spotkania, dla gospodarzy strzelił Dawid Drozdowski w 38 minucie. Dodajmy, że rybniczanie od 66 minuty grali w osłabieniu, czerwoną kartkę otrzymał obrońca Witold Cichy (w konsekwencji dwóch żółtych).

ROW 1964 Rybnik: Daniel Kajzer - Witold Cichy, Szymon Jary, Tomasz Balul, Dawid Gojny - Krzysztof Koch (80' Kamil Spratek), Gabriel Nowak, Mariusz Muszalik, Paweł Polak (82' Paweł Jaroszewski), Robert Tkocz (68' Jan Janik) - Dawid Drozdowski

Polonia Bytom: Matko Perdijić - Łukasz Rylukowski, Michał Szal, Peter Jánošík, Jakub Żmuda - Piotr Ceglarz (90' Sławomir Musiolik), Bartłomiej Setlak, Marek Szyndrowski (67' Aleksander Januszkiewicz), Marcin Lachowski (87' Kamil Zalewski), Patryk Stefański (90' Jakub Kuzdra) - Arkadiusz Kowalczyk

żółte kartki: Cichy - Jánošík, Lachowski, Kowalczyk, Stefański
czerwona kartka: Witold Cichy (66' za drugą żółtą)
sędziował: Dawid Bukowczan z Żywca
widzów: 1362 (w tym 160 gości)