/p>

PIERWSZY ZESPÓŁ

AUDIO/VIDEO

STATS

 

statystyka

Polonia Bytom - Śląsk Wrocław 1-3 (1-0)
Wpisany przez cloner   
poniedziałek, 18 maja 2026 10:19

W rozegranym wczoraj meczu 33. kolejki piłkarskiej I ligi, Polonia Bytom przegrała u siebie z wiceliderem rozgrywek Śląskiem Wrocław 1-3 (1-0). Dla podopiecznych trenera Wojciecha Mroza pięknego gola z rzutu wolnego strzelił w 36 minucie Tomasz Gajda. Niestety w drugiej połowie tylko goście trafiali do siatki... Najpierw Przemysław Banaszak w 53 minucie wykorzystał błąd bytomian w środku pola, w 59 minucie huknął zza pola karnego Michał Rosiak, natomiast wynik ustalił w 75 minucie z rzutu karnego Banaszak (faulował Mikołaj Łabojko). Wynik ten spowodował koniec marzeń dla niebiesko-czerwonych o grze w barażach o awans do ekstraklasy, do której awansowali wrocławianie.

Polonia Bytom: Wojciech Banasik - Grzegorz Szymusik, Jakub Szymański, Matej Matić, Kacper Michalski (70' Oskar Krzyżak), Mikołaj Łabojko, Tomasz Gajda, Patryk Stefański (52' Lucjan Zieliński) - Oliwier Kwiatkowski (80' Jan Łabędzki), Kamil Wojtyra (71' Jean Franco Sarmiento), Konrad Andrzejczak

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Michał Rosiak (90' Marc Llinares), Yegor Matsenko, Lamine Ba, Mariusz Malec, Krzysztof Kurowski - Piotr Samiec-Talar (77' Dorian Markowski), Jorge Yriarte, Michał Mokrzycki - Przemysław Banaszak, Luka Marjanac (83' Timotej Jambor)


żółte kartki: Szymusik - Ba
sędziował: Łukasz Szczech z Warszawy


źródło: własne