/p>

Lista transferowa Polonii - stan faktyczny
Wpisany przez cloner   
środa, 07 stycznia 2009 16:48
Listy transferowe ciąg dalszy. Jak się okazuje, nie wszyscy, a "jedynie" 8 zawodników zostało wystawionych na listę transferową. Oto nazwiska: Jacek Broniewicz, Tomasz Owczarek, Michal Peškovič, Hubert Robaszek, Valery Sokolenko, Janusz Wolański, Jakub Zabłocki i Michał Zieliński. Zarząd postanowił także ukarać wszystkich zawodników za odmowę treningu potrąceniem 15% wypłaty, rada drużyny została rozwiązana, a Jacek Trzeciak najpewniej nie będzie już kapitanem drużyny. Dodatkowo Broniewicz, Robaszek i Wolański zostali przesunięci do ME.

"Wydaje się, że najpierw powinniśmy dostać zaległe pieniądze, a potem dopiero rozmawiać o karach. W moim przypadku 15 stycznia minie termin trzeciej wypłaty, której nie dostałem. Dowiedziałem się dziś, że jestem na liście transferowej, nie wiem jeszcze, co dalej będzie" - komentował całą sytuację Michał Zieliński.

"Mam nadzieję, że sytuacja się unormuje i w czwartek będziemy trenować. Wszystko na to wskazuje. Było trochę nieporozumień" - to słowa Grzegorza Podstawka, który ostatecznie na liście transferowej się nie znalazł.

"Straciliśmy dwa dni zajęć. I to mnie martwi. Jednak... czasem trzeba zrobić krok w tył, by potem pójść dwa kroki do przodu. Trzeba rozmawiać. A lista transferowa... Fakt, iż ktoś się na niej znalazł, nie oznacza automatycznie, że odejdzie. Z drugiej strony, czasem piłkarze sami chcą się na niej znaleźć, by zmienić otoczenie. Poza tym czasem, żeby przeżyć, trzeba kogoś sprzedać. Tak bywa na całym świecie. Musimy skończyć te dyskusje, bo w piątek jedziemy na obóz do Gutowa. Nie wiem jeszcze, w jakim składzie będziemy trenować w czwartek ale kadra, która wsiądzie do autokaru w piątek, będzie grała w Polonii do końca sezonu" - podsumował trener Polonii, Marek Motyka.


źródło: własne/90minut.pl