/p>

Stowarzyszenie Kibiców

pełna nazwa: Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom

skrót: SKK PB

data założenia: 2005

obecna liczba członków: ponad 100Osiągnięcia: (najważniejsze)

- Akcja "czapki" zorganizowana zimą 2006 roku
- Akcja "koszulki" zorganizowana w maju 2007 roku
- Akcja "bluzy" zorganizowana jesienią 2007 roku
- Akcja "smycze" (aż 19 dzielnic i osiedli oraz 5 fc)
- Mikołaj w Domu Dziecka
- Dzień Dziecka z Polonią
- Sponsorowanie Bielika w Śląskim ZOO
- Akcja "Stadion dla Polonii"


Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom (SKK PB) powstało 5 lat temu jako zrzeszenie kibiców i sympatyków naszej Polonii. Dzisiaj liczy sobie już ponad 100 członków i jest jedną z najaktywniejszych organizacji pozarządowych działających w Bytomiu. Działalność Stowarzyszenia to przede wszystkim wspieranie wszelkich aspektów działalności kibicowskiej, od organizowania wyjazdów po pomaganie Ultrasom w przygotowywaniu opraw.

Dzięki swojej liczebności oraz zorganizowaniu SKK PB jest grupą osób, której zdanie władze miasta oraz Klub muszą mieć na uwadze przy podejmowaniu kluczowych dla nas wszystkich decyzji. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie członkowie Stowarzyszenia postulowali w Klubie takie kwestie jak stworzenie oficjalnej strony www (przez bardzo długi czas to strona SKK PB była jedynym źródłem informacji o Klubie w Internecie), powołanie rzecznika prasowego czy też utworzenie działu marketingu. Prowadzono także pikietę Urzędu Miasta po skandalicznej decyzji Wojewody Śląskiego o rozegraniu derbów z Górnikiem Zabrze bez udziału kibiców gości.

SKK wynajmuje pociągi specjalne czy też organizuje transporty autokarowe. Oczywiste jest, że przewoźnicy inaczej rozmawiają z grupą osób prywatnych, a inaczej ze Stowarzyszeniem, które posiada osobowość prawną i konkretny kapitał. Nową inicjatywą dotyczącą wyjazdów, której pierwsza odsłona miała miejsce w sezonie 2009/2010 był Ranking Wyjazdowy. Dla najlepiej jeżdżącej dzielnicy Bytomia oraz FC ufundowano nagrody w wysokości 2000 i 500 zł (odpowiednio). Nagrody te mają pomóc w dalszym rozwoju ruchu kibicowskiego w danych miejscach. SKK PB wspiera także Grupę Ultras TNT'07, gdy zbiórki na oprawy prowadzone w czasie meczów nie wystarczają do realizacji kolejnych planów Ultrasów, to właśnie Stowarzyszenie przekazuje brakujące kwoty.

W poprzednich latach przeprowadzono Wielkie Zimowe Zbiórki, z których całkowity dochód był przeznaczany na cele kibicowskie (np. nasza wielka sektorówka z motywem Księstwa Bytomskiego). Z kolei najdobitniejszym przykładem "brania spraw we własne ręce" była akcja „Stadion dla Polonii”, której bardzo dobre wyniki przyniosły kibicom Polonii rozgłos w całej Polsce.

Jednak starania Stowarzyszenia nie ograniczają się tylko do spraw czysto kibicowskich, SKK PB potrafi działać również dla dobra ogółu mieszkańców naszego miasta i regionu. Wystarczy wspomnieć np. coroczne akcje „Dzień Dziecka z Polonią”, odwiedziny niebiesko-czerwonego Mikołaja w bytomskich Domach Dziecka, rozdawanie w zimie gorącej herbaty w centrum miasta czy też organizację turniejów piłkarskich (dla dzieci, dla kibiców), którym oprócz wielkich emocji zawsze towarzyszą atrakcyjne nagrody i pozytywna atmosfera. SKK było również sponsorem bielika ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.


POBIERZ DEKLARACJĘ I WSTĄP DO STOWARZYSZENIA KIBICÓW KLUBU POLONIA BYTOM