/p>

AUDIO/VIDEO

STATS

 

statystyka

Mini-relacje wyjazdowe 09/10

8 sierpnia 2009 (sobota 16:30) - Odra Wodzisław Śląski / nas 500

Pomimo, że to kolejny wyjazd do Wodzisławia Śląskiego w przeciągu ostatnich lat (Piast Gliwice, a wcześniej Zagłębie Sosnowiec grały swoje mecze w Wodzisławiu), to frekwencja całkiem przyzwoita. Tym razem na mecz udaliśmy się samochodami (około 70), busami (3) oraz autokarem. Doping tego dnia był dość dobry, czasami bardzo dobry, potrafimy nieźle ryknąć! Piłkarze Polonii odnoszą kolejne zwycięstwo i w świetnych humorach kierujemy się w stronę Bytomia.


14 sierpnia 2009 (piątek 20:00) - Śląsk Wrocław / nas 420

Drugi w tym roku kalendarzowym, wyjazd do Wrocławia. Tym razem z Bytomia pojechało około 320 kibiców, w Opolu do specjalnego pociągu wsiadło około 100 fanatyków Odry, za co serdeczne dzięki! We Wrocławiu jesteśmy sporo przed meczem, wejście sprawne. Podczas wejścia piłkarzy na boisko, Ultrasi zaprezentowali oprawę, doping dość niemrawy, nierówny, stadion przy Oporowskiej jest dość specyficzny i ciężko jest się przebić przez doping gospodarzy. Zawodnicy niestety przegrali 2-1, choć gra była na wysokim poziomie, dziękujemy im za walkę i wracamy do domu. Wcześniej jednak, przyozdabiamy jeszcze dworzec PKP we Wrocławiu sprayem.


28 sierpnia 2009 (piątek 20:00) - Legia Warszawa / nas 0

Legia ma stadion w remoncie, w związku z tym kibice gości nie są wpuszczani.


20 września 2009 (niedziela 16:45) - Wisła Kraków / nas 0

Wisła swoje mecze rozgrywa w Sosnowcu, z uwagi na remont swojego obiektu. Niestety w związku z zaistniałym faktem działacze i policja nie zrobili nic, żeby kibice gości mogli oglądać spotkanie z sektora gości na Stadionie Ludowym, mimo że jest on przystosowany do nowej ustawy (posiada krzesełka).


23 września 2009 (środa 16:15) - Bytovia Bytów (Puchar Polski) / nas 200

Pierwszy mecz Polonii w tym sezonie w Pucharze Polski i ... oczywiście odpadamy z rozgrywek, tradycji stało się zadość. Wyjazd na to spotkanie nie był organizowany, do Bytowa udała się jednak odpowiednia grupa kibiców z Bytomia, w liczbie 67 osób, wspomagało nas 7 kibiców opolskiej Oderki, na miejscu dołączyło około 130 fanatyków Arki Gdynia - wielki dzięki za wsparcie! Piłkarze się kompromitują, grają wielką padlinę, dlatego też zniesmaczeni kibice opuszczają stadion w 70 minucie, wcześniej dali znać słownie co sądzą o postawie piłkarzy w tym spotkaniu. / redakcja serwisu nieobecna na tym spotkaniu


17 października 2009 (sobota 14:45) - KS Cracovia / nas 0

Cracovia, podobnie jak Wisła, swoje mecze rozgrywa w Sosnowcu, i w związku z tym policja, pzpn i działacze nie wyrazili zgody na przyjmowanie gości.


29 października 2009 (czwartek 20:00) - Zagłębie Lubin / nas 360

Mecz został rozegrany w ... czwartek! Kto to widział mecze ligowe rozgrywać w czwartek?! Ale cóż zrobić, niebiesko-czerwona elita zebrała się w tak niekorzystnym terminie w 360 osób, podróżowała do Lubina w 4 autokarach, 3 mini-busach oraz kilkunastu samochodach. Wejście na stadion dość wolne, ale byliśmy na tyle wcześnie, że chyba wszyscy zdążyli wejść na czas. Doping do 75 minuty bardzo dobry, po stracie bramki niestety wszystkiego się nam odechciało, przegrywamy 2-0 z ostatnią drużyną tabeli. Właściwie to wyjazd bez przygód, choć pewna ekipa samochodowa podczas powrotu ... na pewno się nie nudziła ;)


27 listopada 2009 (piątek 20:00) - Polonia Warszawa / nas 130

Kolejny pojedynek Polonii, który odbywa się w piątek! Tym razem do stolicy kraju wybiera się 130 fanatycznych kibiców, w tym 2 osoby z Odry Opole - dzięki! Wyjazd dwoma autokarami i jednym mini-busem. Podczas meczu słaby doping, piłkarze grają jeszcze słabiej i przegrywają 1-0. Spotkanie bez historii. / redakcja serwisu nieobecna na tym spotkaniu


5 grudnia 2009 (sobota 16:15) - GKS Bełchatów / nas 230

Na wyjazd do Bełchatowa wybrało się około 230 kibiców Polonii Bytom. Po raz kolejny był to wyjazd autokarowo-busowy, czyli 3 autokary, 1 mini-bus oraz kilka samochodów, w Bełchatowie wspiera nas 13 kibiców Odry Opole oraz 1 kibic Arki Gdynia - dzięki! Doping dużo lepszy niż tydzień wcześniej, także gra piłkarzy o niebo lepsza, którzy wywożą remis z trudnego terenu. Sektor gości dobrze oflagowany, wisi także transparent o zbiórce na stadion. / redakcja serwisu nieobecna na tym spotkaniu


5 marca 2010 (piątek 17:45) - Korona Kielce / nas 675

Kolejny niezbyt dobry termin bo piątek 17:45, ale dla kibiców Polonii to żadna przeszkoda. Zapisy na ten mecz trwały już od dawna, a zatem każdy kto chciał zapisał się w terminie i pojechał do Kielc oglądać bytomskich piłkarzy w akcji. Wyjechaliśmy ok. 12:00, liczba jak na piątek bardzo dobra, wspomagało nas 13 osób z Odry oraz 9 z Arki - wielkie dzięki! Na Koronę wyruszyliśmy w 12 autokarów i kilka samochodów! Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem uczyliśmy się nowej piosenki ("w moim sercu jest Polonia...", która okazała się prawdziwym hitem wyjazdu! Piłkarze niestety przegrywają 1-0, ale doping tego dnia dość dobry, piosenka kibicom na pewno się spodobała.


21 marca 2010 (niedziela 14:45) - Piast Gliwice / nas 710 (w Wodzisławiu Śląskim)

Piast nadal swoje mecze rozgrywa zimą w Wodzisławiu Śląskim, ekstraklasa ustaliła termin na niedzielę 14:45, co raczej wszystkich ucieszyło. Termin bardzo dobry, no i liczba wyjazdowa jak się okazało również. Sprzedaliśmy wszystkie 600 biletów, jakie mieliśmy do dyspozycji, około 100 kibiców pojechało w ciemno do Wodzisławia, jednak tam udało się załatwić kolejne wejściówki i dzięki temu weszli wszyscy. Wyjazd na 5 autokarów, 3 busiki oraz około 100 samochodów! Kolejny nudny wyjazd, kolejna wyjazdowa porażka zespołu.


31 marca 2010 (środa 18:15) - Arka Gdynia / nas 50

Arka ma stadion w remoncie, w związku z czym gra obecnie na Narodowym Stadionie Rugby ... w Gdyni. Wyjazd na spotkanie nie był organizowany, dlatego na Pomorze pojechali nieliczni.
/ redakcja serwisu nieobecna na tym spotkaniu


10 kwietnia (sobota 17:00) - Lechia Gdańsk / nas 260

Daleki wyjazd do Gdańska trafił się nam w sobotę, dlatego wybraliśmy się rejsówką już w piątek wieczorem, wyjazd z Katowic, do których docieramy baną oraz taryfami. Na wyjeździe nas około 260 osób w tym liczna grupa Odry Opole, ok. 45 osób, wielkie dzięki za wsparcie! Niestety kilka km przed Tczewem otrzymujemy informację o katastrofie lotniczej, w której zginął m.in. Prezydent Polski, w związku z czym spotkanie jest odwołane. Dojeżdżamy do Gdyni, w której mamy 30 minut na "kebaba i colę". I ruszamy pierwszą możliwą rejsówką w drogę powrotną, w Katowicach jesteśmy ok. 22.30.
PS pozdrowienia dla tajemniczej dziewczyny z przedziału, która udawała się na operację przeszczepu serca do USA, mamy wszyscy nadzieję, że przeczytasz ten tekst po operacji. Powodzenia.28 kwietnia (środa 16:30) - Ruch Chorzów / nas 1000

Termin maksymalnie ch**owy, jednak udało nam się wybrać na ten wyjazd w liczbie ok. 1000 głów, dokładnie ciężko określić, gdyż bilety sprzedawane były także przed kasami. Na mecz dla wszystkich wyjazdowiczów, główny sponsor klubu, firma Armada ufundowała koszulki, niebieskie oraz czerwone z dużym herbem, co dało na sektorze świetny efekt! Podczas meczu Ultrasi zaprezentowali oprawę, okazjonalna sektorówka, transparent "Radzionków to Polonia". Piłkarze niestety przegrali 2-1, choć walczyli bardzo ambitnie (do przerwy prowadzili), doping tego dnia dość dobry, zwłaszcza w 1. połowie. Powrót bardzo ciekawy, niestety pociąg odmówił posłuszeństwa i zrobiliśmy sobie spacer od Świętochłowic do Bytomia.