/p>

Zaplanowano rozbudowę zespołu boisk piłkarskich
Wpisany przez cloner   
wtorek, 22 grudnia 2020 11:00

"Modernizacja i rozbudowa zespołu boisk treningowych wraz z zapleczem socjalnym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej w Bytomiu" - taką dumną nazwę nosi przedsięwzięcie zaplanowane na lata 2021-2023, którego całkowity koszt to 18 mln złotych - poinformowano dzisiaj na konferencji prasowej, zorganizowanej na boisku treningowym przy ul. Piłkarskiej. Wczoraj budżet przegłosowali miejscy radni, dziś publicznie i z rozmachem ogłosił to prezydent miasta Mariusz Wołosz oraz prezes klubu Sławomir Kamiński.


Nowy obiekt piłkarski będzie usytuowany przy ul. Piłkarskiej, w miejscu gdzie przed laty mieściły się boiska treningowe "żwirowe". Jak informowaliśmy już wczoraj, początkowo będzie zaprojektowany na około 2200 miejsc, w tym co najmniej 250 zadaszonych. Dzięki temu stadion spełni wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej do gry na poziomie II ligi. W przyszłości możliwa będzie jego rozbudowa do 3000 miejsc. Boisko będzie o standardowych wymiarach: 105x68m, natomiast jego nawierzchnia będzie syntetyczna.

Oprócz boiska powstanie oczywiście nowoczesny budynek klubowy, o powierzchni około 3000 m.kw., będzie on przeznaczony zarówno dla Akademii Piłkarskiej (w której to trenuje około 300 dzieci!), pierwszej drużyny Polonii, a także... nowopowstałej drużyny esportowej. Mieścić się będzie w nim również oficjalna siedziba klubu, kawiarenka czy mini muzeum klubowe.


NO TO CZEKAMY!!!foto: bspb.pl
źródło: własne/bspb.pl