Sparing: GKS Katowice vs Polonia Bytom 3-1 (1-0)
sobota, 30 stycznia 2021 17:16

W rozegranym dzisiaj w Bielsku-Białej sparingu, Polonia Bytom uległa drugoligowemu GKS-owi Katowice 1-3 (0-1). W pierwszej połowie jedyną bramkę strzelili sobie niebiesko-czerwoni sami, w 15 minucie samobójcze trafienie zaliczył Dominik Budzik, kolejne gole padły dopiero pod koniec spotkania, na 2-0 podwyższył w 76 minucie Szymon Kiebzak, na 3-0 znów bytomianie trafili do własnej siatki, tym razem niefortunnie uderzył Grzegorz Ochwat, a było to w 79 minucie, honorowe trafienie podopieczni Kamila Rakoczego zanotowali w 81 minucie, rzut karny podyktowany po faulu na Kordianie Górce wykorzystał Marcin Lachowski. Tym samym Polonia zanotowała trzeci przegrany sparing z rzędu, za tydzień również łatwo nie będzie, rywalem Skra Częstochowa, kolejny drugoligowiec. Dodajmy, że w spotkaniu testowano trzech zawodników, a byli nimi 20-letni pomocnik Ruchu Chorzów Mateusz Duchowski i dwaj 19-latkowie, pomocnik Pniówka Pawłowice Filip Łukasik oraz pomocnik Piasta Gliwice Michał Rakowiecki.

Polonia Bytom: Krzysztof Kamiński - Dominik Budzik (46' Kordian Górka), Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz (60' Leon Fulianty), Jakub Wróbel (46' Kamil Wójcik) - Filip Żagiel (51' Michał Rakowiecki), Jacek Wuwer (46' Mateusz Duchowski), Dominik Konieczny (46' Filip Łukasik), Patryk Stefański (46' Marcin Lachowski), Michał Rakowiecki (30' Krzysztof Hałgas) - Damian Celuch (46' Grzegorz Ochwat)

źródło: własne / Polonia Bytom