MKS Kluczbork - Polonia Bytom 4-5 (3-1)
niedziela, 14 maja 2023 18:44

W rozegranym wczoraj meczu 28. kolejki piłkarskiej III ligi grupy III, Polonia Bytom pokonała na wyjeździe MKS Kluczbork 5-4 (1-3). Mecz obfitował w niesamowite zwroty akcji i emocjami mógłby obdzielić kilka innych spotkań, jednak po końcowym gwizdku to niebiesko-czerwoni mogli się cieszyć. W pierwszej połowie to gospodarze byli górą, którzy aż trzykrotnie pokonywali Eryka Mirusa, dla siatki trafiali: Michał Płonka w 21 minucie, Alan Jaworski w 31 minucie oraz Marcin Przybylski w 36 minucie (z rzutu karnego), dla gości jedyne trafienie zanotował Dawid Wolny w 28 minucie (z rzutu karnego). Druga odsłona to natomiast zdecydowana przewaga zespołu Adama Burka, którzy w niecały kwadrans odrobili straty, w 50 minucie do siatki trafił Michał Bedronka, a na 3-3 w 58 minucie strzelił Łukasz Zejdler. W 76 minucie stało się coś niemożliwego do uwierzenia jeszcze 30 minut wcześniej, Dawid Krzemień wyprowadził zespół na prowadzenie 4-3! Pod koniec spotkania Dawid Wolny otrzymał czerwoną kartkę (za dwie żółte) i to gospodarze, którzy walczyli dzielnie, wykorzystali, po świetnym uderzeniu z dystansu wyrównał na 4-4 w 89 minucie Bartosz Włodarczyk. Piłkarze "Królowej Śląska" się jednak nie załamali i w doliczonym czasie już gry gola na 5-4 zdobył Jakub Kuczera. EUFORIA na boisku i trybunach. Wielkie brawa dla drużyny za ten mecz! Mecz, który każdy kibic będzie pamiętał na długo.

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Dominik Budzik (46' Konrad Andrzejczak), Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Łukasz Zejdler (90' Patryk Stefański) - Dominik Konieczny, Łukasz Norkowski, Tomasz Gajda (81' Jacek Wuwer) - Igor Ławrynowicz (46' Jakub Kuczera), Dawid Wolny, Filip Żagiel (72' Dawid Krzemień)

żółte kartki: Lechowicz, Płonka, Lewandowski, Błędowski, Błaszkiewicz, Włodarczyk, Nykiel, Przybylski, Szpaderski (dwie, druga po meczu) - Budzik, Żagiel, Konieczny, Zejdler, Wolny (dwie)
czerwona kartka: Dawid Wolny (w 88 minucie, za dwie żółte)
sędziował: Mikołaj Kujawski z Łodzi
widzów: 700 (w tym 350 gości)