Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom 3-2 (1-1)
sobota, 21 października 2023 17:03

W zakończonym przed godziną meczu 14. kolejki piłkarskiej II ligi, Polonia Bytom przegrała na wyjeździe z najgorszym - po 13. kolejkach - zespołem ligi, Sandecją Nowy Sącz 2-3 (1-1). Mecz niespodziewanie rozpoczął się całkiem nieźle dla podopiecznych Łukasza Tomczyka, gdyż już w 13 minucie za taktyczny faul czerwoną kartkę otrzymał defensor gospodarzy Kamil Słaby, a już w 24 minucie bramkę dla niebiesko-czerwonych strzelił Lucjan Zieliński. Niestety w 37 minucie gospodarze wykorzystali rzut karny za faul Łukasza Zejdlera i po strzale Jakuba Wróbla było 1-1 do przerwy. Drugą połowę z rozmachem zaczęli goście, rywali od straty gola ustrzegła poprzeczka, niestety później dwa razy do siatki trafił spadkowicz z I ligi, najpierw w 55 minucie na 2-1 podwyższył Rastislav Václavik, a w 67 minucie na 3-1 gola zdobył Kamil Sobczak. Niebiesko-czerwonych stać było tylko na jedno trafienie, Dawid Wolny z rzutu karnego na 3-2 trafił w 76 minucie spotkania. Tym samym kompromitacja stała się faktem. Przez ponad 80 minut gry w przewadze jednego zawodnika, bytomianie dali sobie strzelić 3 bramki. Wstyd.

Sandecja Nowy Sącz: Paweł Sokół - Tomasz Nawotka, Kamil Słaby, Michał Rutkowski, Kamil Sobczak (69' Piotr Kowalik) - Kacper Talar (77' Arkadiusz Orzeł), Tomasz Kołbon, Eryk Galara (19' Rastislav Václavik), Denis Potoma, Radosław Gołębiowski (77' Mateusz Bartków) - Jakub Wróbel (77' Mikołaj Kwietniewski)

Polonia Bytom: Kamil Hajduk - Igor Ławrynowicz, Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Łukasz Zejdler (62' Konrad Andrzejczak) - Szymon Jopek (62' Filip Żagiel), Daniel Ściślak (62' Krzysztof Ropski), Tomasz Gajda - Lucjan Zieliński (61' Dominik Budzik) - Dawid Wolny, Patryk Stefański

żółte kartki: Gołębiowski, Sobczak, Kołbon, Rutkowski, Nawotka, Sokół - Ściślak, Gajda, Andrzejczak, Stefański
czerwona kartka: Kamil Słaby (13' Sandecja, za faul taktyczny)
sędziował: Aleksander Kozieł z Kielc