Areczko, nie gniewaj na nas się... czyli 3-1 dla Polonii!
niedziela, 27 września 2009 20:05
Piłkarze Polonii Bytom po bardzo trudnym i emocjonującym spotkaniu, pokonali zespół Arki Gdynia 3-1 (2-0). Gole dla niebiesko-czerwonych strzelali: Tomasz Nowak w 15 minucie, Maciej Szmatiuk w 45 minucie (gol samobójczy) oraz Miroslav Barčík w 57 minucie, honorowego gola dla Arki zdobył Marcin Wachowicz w 48 minucie spotkania.

Bramki: Tomasz Nowak w 15 minucie, Maciej Szmatiuk w 45 minucie (samobój), Miroslav Barčík w 57 minucie - Marcin Wachowicz w 48 minucie

Polonia Bytom: Wojciech Skaba - Peter Hricko, Adrian Klepczyński, Lukáš Killar, Tomasz Nowak - Miroslav Barčík, Rafał Grzyb, Szymon Sawala (89' Vasilije Prodanovic), Marcin Radzewicz (61' Jacek Trzeciak) - Marek Bažík (71' Piotr Tomasik) - Grzegorz Podstawek

Arka Gdynia: Andrzej Bledzewski - Łukasz Kowalski, Maciej Szmatiuk, Mateusz Siebert, Robert Bednarek (86' Krzysztof Bułka) - Marcin Budziński, Adrian Mrowiec, Bartosz Ława, Marcin Wachowicz - Lubomir Ljubenov (78' Tomasz Sokołowski), Stojko Sakalijev (65' Tadas Labukas)

żółte kartki: Siebiert, Mrowiec

sędziował: Mariusz Trofimiec z Kielc

widzów: 6000

Tak się bawią kibice Polonii Bytom

Wypowiedzi trenerów:

Dariusz Pasieka, trener Arki Gdynia: "Nie ulega wątpliwości że chcieliśmy dzisiaj z Bytomia wywieść jakieś punkty. Myślę, że zagraliśmy otwarty mecz i w sumie oprócz jednej sytuacji Polonii z pierwszej połowy było to wyrównane spotkanie. Potem była 45 minuta meczu, jeden nasz błąd przy stałym fragmencie gry i kontra Polonii ustawiła spotkanie. W drugiej połowie zagraliśmy bardziej ofensywnie i zostaliśmy za to nagrodzeni bramką. Potem jednak znowu Polonia zagrała z kontry i było dla nich 3:1. Przyznam, że było ciężko, ale moja drużyna walczyła do końca, starała się ten wynik zmienić i to na pewno jest ważne dla mnie. Polonia była dzisiaj bardzo efektywna – miała te 5, 6 szans i zdołała zdobyć 3 bramki. Gratuluję mojemu koledze zwycięstwa i życzę wam wszystkiego najlepszego".

Jurij Szatałow, trener Polonii Bytom
: "Podsumowując spotkanie mogę powiedzieć, że ciężko się nam dzisiaj grało. Przed spotkaniem zrobiliśmy analizę i powiedziałem chłopakom, że Arka jest bardzo wybiegana i dobrze wyszkolona – to też się sprawdziło. Myślę, że w przyszłości na pewno odbiorą punkty silnym drużynom. Jak podkreślił mój kolega, zagraliśmy dzisiaj bardzo skutecznie i strzeliliśmy pierwszą bramkę. Trzeba pochwalić chłopaków za utrzymanie dyscypliny taktycznej do samego końca. Arka chwilami bardzo przeważała, ale to była dla nas szansa na kontry. Było widać dużo naszej niedokładności w środku pola – to musimy na pewno poprawić. Warto też wspomnieć o wspaniałej atmosferze na trybunach stworzonej przez kibiców obydwu drużyn".