/p>

Jakub Czajkowski i Dawid Rudnik testowani w Motorze Lublin
Wpisany przez cloner   
piątek, 05 czerwca 2020 13:02

Dwaj pomocnicy Polonii Bytom, 24-letni Jakub Czajkowski oraz 20-letni Dawid Rudnik przebywają obecnie na testach w beniaminku II ligi, Motorze Lublin. Obydwaj też wystąpili w dzisiejszym wygranym 4-0 (2-0) meczu sparingowym z Siarką Tarnobrzeg, warto odnotować że gola w 66 minucie - na 4-0 - strzelił Rudnik.

Więcej…
 
Ruch Zdzieszowice i LZS Starowice Dolne rezygnują z gry w III lidze
Wpisany przez cloner   
sobota, 30 maja 2020 07:30

Od kilkunastu dni krążyła taka wieść w piłkarskim środowisku, niedawno zyskała ona potwierdzenie w Opolskim Związku Piłki Nożnej. Mianowicie Ruch Zdzieszowice oraz LZS Starowice Dolne rezygnują z gry w 3 grupie 3 ligi i wyrażają zainteresowanie grą w IV lidze BS Leśnica, grupie opolskiej. Sytuacja ta, w obydwu klubach, podyktowana jest kwestiami finansowymi, jak mówią działacze tychże zespołów, gra w IV lidze jest po prostu o 50% tańsza. Ruch Zdzieszowice w zakończonym niedawno sezonie 2019/2020 zajął 6. miejsce, natomiast LZS Starowice Dolne uplasował się na ostatnim, 18. miejscu w ligowej tabeli. Do startu nowych rozgrywek 3 ligi pozostały jeszcze ponad 2 miesiące, czy ktoś jeszcze się wycofa? Zobaczymy...

Więcej…
 
8 sierpnia rusza nowy sezon 3 ligi
Wpisany przez cloner   
piątek, 29 maja 2020 07:29

Jak wiemy od kilkunastu dni, sezon 2020/2021 III grupy III ligi organizować będzie Opolski Związek Piłki Nożnej. Dość niespodziewanie, już wczoraj, Wydział Gier OZPN ogłosil ramowy terminarz nadchodzacych rozgrywek, tym samym informujemy, że Polonia Bytom rozpocznie ligowe rozgrywki 8 sierpnia! Szczegółowy terminarz poznamy zapewne, gdy pewny będzie pełen skład zespołów, które będą rywalizować o mistrzostwo III grupy III ligi.

Więcej…
 
WNDŚ 2020 za nami
Wpisany przez cloner   
poniedziałek, 25 maja 2020 07:40

W minioną sobotę odbyły Wirtualne Najstarsze Derby Śląska. Na boisku spotkać się drużyny Polonii Bytom i Ruchu Chorzów niestety nie mogły, dlatego zwieńczeniem akcji SKK był mecz pomiędzy Dawidem Gargaszem a Mateuszem Bartolewskim w grę FIFA14, która na potrzeby spotkania dostała mały lifting. Wirtualny mecz zakończył się zwycięstwem gości aż 4-0! Jednak nie to było najważniejsze, a sukces jakim niewątpliwie jest ilość sprzedanych biletów na to spotkanie, otóz jak informuje SKK PB kibice wykupili aż 7697 biletów (7443 sektor Olimp + 254 sektor rodzinny)! Wielkie brawa zarówno dla organizatorów, jak i kibiców którzy wsparli klub. 

Więcej…
 
Polonia Bytom z licencją na 3 ligę na sezon 2020/2021!
Wpisany przez cloner   
czwartek, 21 maja 2020 22:00

Komisja d/s Licencji Klubowych trzeciej grupy III ligi nie miała zastrzeżeń do wniosku złożonego przez BS Polonia Bytom i tym samym niebiesko-czerwoni otrzymali licencję na grę w 3 lidze w sezonie 2020/2021 w pierwszej instancji! Teraz pozostaje tylko zgłosić oficjalnie swój akces do rozgrywek i... oczekiwać na terminarz rozgrywek. Brawa dla działaczy. 

Więcej…
 
Sezon III grupy III ligi zakończony!
Wpisany przez cloner   
piątek, 15 maja 2020 08:26

Na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów i sędziów, podjął uchwałę w sprawie zakończenia wszystkich rozgrywek piłkarskich w sezonie 2019/2020 prowadzonych przez Śl. ZPN. Jak podaje komunikat, sezon został zakończony z awansami, ale bez spadków. Tym samym awans z III grupy III ligi uzyskały rezerwy Śląska Wrocław, którym gratulujemy! 

Więcej…
 
Piłkarze Polonii wznowili treningi
Wpisany przez cloner   
środa, 06 maja 2020 09:06

4 maja piłkarze Polonii Bytom wznowili - po blisko dwumiesięcznej przerwie - treningi na zielonej murawie! Niebiesko-czerwoni ćwiczą oczywiście podzieleni na grupy, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Już jutro natomiast debatować mają prezesi wojewódzkich związków w/s ewentualnego zakończenia rozgrywek w niższych ligach, w tym w trzeciej. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest zakończenie rozgrywek od 3 ligi w dół i awans w każdej poszczególnej ligi lidera rozgrywek. 

Więcej…
 
Łukasz Matusiak zakończył karierę
Wpisany przez cloner   
środa, 29 kwietnia 2020 13:08

34-letni środkowy obrońca Polonii Bytom Łukasz Matusiak postanowił zakończyć swoją piłkarską karierę - poinformowała dzisiaj oficjalna strona internetowa klubu. Matusiak dla niebiesko-czerwonych rozegrał w obecnym sezonie 14 ligowych spotkań, w przeszłości występował dla "Królowej Śląska" nawet w ekstraklasie. Dziękujemy za grę i życzymy powodzenia. Jak udało nam się ustalić, Matusiak ma zostać niebawem drugim trenerem Zagłębia Sosnowiec. 

Więcej…
 
Obniżka wynagrodzeń w Polonii Bytom
Wpisany przez cloner   
czwartek, 02 kwietnia 2020 07:14

W związku z epidemią koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek ligowych, drużyna Polonii Bytom zdecydowała się na znaczną obniżkę swoich wynagrodzeń. Jak informuje oficjalna strona internetowa klubu, wszyscy zawodnicy solidarnie otrzymają 500 zł brutto. Brawa dla drużyny!

Więcej…
 
Decyzja w/s rozgrywek III ligi odroczona
Wpisany przez cloner   
wtorek, 12 maja 2020 14:56

Dziś miała zapaść decyzja wiążąca co z rozgrywkami w czterech grupach III ligi. Od południa obradowali przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz okręgowych związków, niestety jedyną decyzją jest... brak ostatecznej decyzji. Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że nie weźmie odpowiedzialności za przyszłość III ligi i oddał podjęcie decyzji okręgowym związkom, ponadto PZPN zadeklarował iż nie przejmie rozgrywek III ligi także w sezonie 2020/2021(!), co było właściwie już postaniowone od dawna. Co zatem z III ligą? Decyzję dot. trzeciej grupy, w której występuje Polonia Bytom poznamy najprawdopodobniej 14 maja, po spotkaniu zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wszelkie znaki na niebie wskazują, że III grupa nie zostanie wznowiona. 

Więcej…
 
Akcja SKK: Wirtualne Najstarsze Derby Śląska 2020!
Wpisany przez cloner   
piątek, 01 maja 2020 09:00

Kilkanaście dni temu ogłoszono preludium, od wczoraj wiemy już (prawie) wszystko! Najstarsze Derby Śląska pomiędzy Polonią Bytom i Ruchem Chorzów odbędą się 23 maja o godzinie 19:20. Wirtualne Derby! WNDŚ2020! Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom postanowiło zorganizować mega akcję, w związku z obecną sytuacją panującą na świecie, przez którą zarobki drużyny i sztabu szkoleniowego Polonii zostały zredukowane do absolutnego minimum wynoszącego 500 zł brutto, w której celem jest zakup jak największej ilości biletów-cegiełek, zysk zostanie przekazany klubowi. Bilety na sektor olimp kosztują 10 złotych (zysk dla Polonii), natomiast bilety na sektor rodzinny kosztują 30 złotych (zysk dla Akademii BS PB). Co równie ciekawe i ważne, w akcji biorą udział również kibice Ruchu, którzy dostali pulę biletów na sektor gości, również w cenie 10 złotych (zysk dla Ruchu). Więcej informacji na specjalnie utworzonej stronie www - WNDS2020.PL. Jak podaje SKK PB, nie będzie to jedyna atrakcja związana z WNDŚ, zachęcamy dlatego do obserwowania strony, no i... kupujemy bilety!!! INO PB!!!

Więcej…
 
Rozgrywki III ligi zawieszone do 11 maja
Wpisany przez cloner   
wtorek, 21 kwietnia 2020 16:13

Jak poinformował dzisiaj Departament Rozgrywek Krajowych PZPN, rozgrywki ligowe od III ligi w dóoł zostały zawieszone do 11 maja. Najpóźniej tego dnia ma zostać ogłoszona oficjalna informacja co dalej z sezonem 2019/2020 III ligi - możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie prezesa ŚlZPN Henryka Kuli.

Więcej…
 
Polonia Bytom zagra w II lidze?
Wpisany przez cloner   
środa, 01 kwietnia 2020 09:53

Piłkarski sezon 2019/2020 został zastopowany przez pandenię koronawirusa, dlatego jak podaje serwis SportowaSilesia.pl, Polski Związek Piłki Nożnej zastanawia się nad kształtem poszczególnych lig w sezonie 2020/2021. Jedną z opcji jest podział II ligi na dwie grupy 16-zespołowe, do takiego rozwiązania potrzebne jest promowanie z III lig aż 12 dodatkowych zespołów, dlatego też Polonia Bytom, która obecnie jest wiceliderem III grupy również znalazłaby się w nowej II lidze. Czas pokaże, jakie rozstrzygnięcia zapadną w PZPN-ie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 325