/p>

Sezon III grupy III ligi zakończony!
Wpisany przez cloner   
piątek, 15 maja 2020 08:26

Na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów i sędziów, podjął uchwałę w sprawie zakończenia wszystkich rozgrywek piłkarskich w sezonie 2019/2020 prowadzonych przez Śl. ZPN. Jak podaje komunikat, sezon został zakończony z awansami, ale bez spadków. Tym samym awans z III grupy III ligi uzyskały rezerwy Śląska Wrocław, którym gratulujemy! 

Więcej…
 
Decyzja w/s rozgrywek III ligi odroczona
Wpisany przez cloner   
wtorek, 12 maja 2020 14:56

Dziś miała zapaść decyzja wiążąca co z rozgrywkami w czterech grupach III ligi. Od południa obradowali przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz okręgowych związków, niestety jedyną decyzją jest... brak ostatecznej decyzji. Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że nie weźmie odpowiedzialności za przyszłość III ligi i oddał podjęcie decyzji okręgowym związkom, ponadto PZPN zadeklarował iż nie przejmie rozgrywek III ligi także w sezonie 2020/2021(!), co było właściwie już postaniowone od dawna. Co zatem z III ligą? Decyzję dot. trzeciej grupy, w której występuje Polonia Bytom poznamy najprawdopodobniej 14 maja, po spotkaniu zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wszelkie znaki na niebie wskazują, że III grupa nie zostanie wznowiona. 

Więcej…
 
Piłkarze Polonii wznowili treningi
Wpisany przez cloner   
środa, 06 maja 2020 09:06

4 maja piłkarze Polonii Bytom wznowili - po blisko dwumiesięcznej przerwie - treningi na zielonej murawie! Niebiesko-czerwoni ćwiczą oczywiście podzieleni na grupy, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Już jutro natomiast debatować mają prezesi wojewódzkich związków w/s ewentualnego zakończenia rozgrywek w niższych ligach, w tym w trzeciej. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest zakończenie rozgrywek od 3 ligi w dół i awans w każdej poszczególnej ligi lidera rozgrywek. 

Więcej…
 
Akcja SKK: Wirtualne Najstarsze Derby Śląska 2020!
Wpisany przez cloner   
piątek, 01 maja 2020 09:00

Kilkanaście dni temu ogłoszono preludium, od wczoraj wiemy już (prawie) wszystko! Najstarsze Derby Śląska pomiędzy Polonią Bytom i Ruchem Chorzów odbędą się 23 maja o godzinie 19:20. Wirtualne Derby! WNDŚ2020! Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom postanowiło zorganizować mega akcję, w związku z obecną sytuacją panującą na świecie, przez którą zarobki drużyny i sztabu szkoleniowego Polonii zostały zredukowane do absolutnego minimum wynoszącego 500 zł brutto, w której celem jest zakup jak największej ilości biletów-cegiełek, zysk zostanie przekazany klubowi. Bilety na sektor olimp kosztują 10 złotych (zysk dla Polonii), natomiast bilety na sektor rodzinny kosztują 30 złotych (zysk dla Akademii BS PB). Co równie ciekawe i ważne, w akcji biorą udział również kibice Ruchu, którzy dostali pulę biletów na sektor gości, również w cenie 10 złotych (zysk dla Ruchu). Więcej informacji na specjalnie utworzonej stronie www - WNDS2020.PL. Jak podaje SKK PB, nie będzie to jedyna atrakcja związana z WNDŚ, zachęcamy dlatego do obserwowania strony, no i... kupujemy bilety!!! INO PB!!!

Więcej…
 
Łukasz Matusiak zakończył karierę
Wpisany przez cloner   
środa, 29 kwietnia 2020 13:08

34-letni środkowy obrońca Polonii Bytom Łukasz Matusiak postanowił zakończyć swoją piłkarską karierę - poinformowała dzisiaj oficjalna strona internetowa klubu. Matusiak dla niebiesko-czerwonych rozegrał w obecnym sezonie 14 ligowych spotkań, w przeszłości występował dla "Królowej Śląska" nawet w ekstraklasie. Dziękujemy za grę i życzymy powodzenia. Jak udało nam się ustalić, Matusiak ma zostać niebawem drugim trenerem Zagłębia Sosnowiec. 

Więcej…
 
Rozgrywki III ligi zawieszone do 11 maja
Wpisany przez cloner   
wtorek, 21 kwietnia 2020 16:13

Jak poinformował dzisiaj Departament Rozgrywek Krajowych PZPN, rozgrywki ligowe od III ligi w dóoł zostały zawieszone do 11 maja. Najpóźniej tego dnia ma zostać ogłoszona oficjalna informacja co dalej z sezonem 2019/2020 III ligi - możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie prezesa ŚlZPN Henryka Kuli.

Więcej…
 
Polonia Bytom zagra w II lidze?
Wpisany przez cloner   
środa, 01 kwietnia 2020 09:53

Piłkarski sezon 2019/2020 został zastopowany przez pandenię koronawirusa, dlatego jak podaje serwis SportowaSilesia.pl, Polski Związek Piłki Nożnej zastanawia się nad kształtem poszczególnych lig w sezonie 2020/2021. Jedną z opcji jest podział II ligi na dwie grupy 16-zespołowe, do takiego rozwiązania potrzebne jest promowanie z III lig aż 12 dodatkowych zespołów, dlatego też Polonia Bytom, która obecnie jest wiceliderem III grupy również znalazłaby się w nowej II lidze. Czas pokaże, jakie rozstrzygnięcia zapadną w PZPN-ie.

Więcej…
 
Oświadczenie piłkarzy BS Polonia Bytom
Wpisany przez cloner   
sobota, 21 marca 2020 19:20

Otrzymaliśmy, za pośrednictwem klubu, oświadczenie piłkarzy seniorskiej drużyny Polonii Bytom dotyczące obecnej sytuacji na świecie, która dotyka nas wszystkich. Prezentujemy je poniżej.

Więcej…
 
Rozgrywki III ligi zawieszone
Wpisany przez cloner   
piątek, 13 marca 2020 09:09

Wczoraj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej została podjęta uchwała, na mocy której m.in. rozrywki III grupy III ligi zostają zawieszone do 29 marca. Wznowienie rozgrywek przewidziano na pierwszy weekend kwietnia, natomiast terminy nieodbytych marcowych kolejek Komisje ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN i Podokręgów ustalą wkrótce.

Więcej…
 
Obniżka wynagrodzeń w Polonii Bytom
Wpisany przez cloner   
czwartek, 02 kwietnia 2020 07:14

W związku z epidemią koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek ligowych, drużyna Polonii Bytom zdecydowała się na znaczną obniżkę swoich wynagrodzeń. Jak informuje oficjalna strona internetowa klubu, wszyscy zawodnicy solidarnie otrzymają 500 zł brutto. Brawa dla drużyny!

Więcej…
 
PZPN utworzył pakiet pomocowy dla klubów
Wpisany przez cloner   
sobota, 28 marca 2020 08:16

Na wczorajszej wideokonferencji prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka oraz sekretarza generalnego Macieja Sawickiego z członkami zarządu, zainicjowano prace nad wprowadzeniem pakietu pomocowego obejmującego wszelkie aspekty działalności piłkarskiej w związku z wprowadzeniem początkowo stanu zagrożenia epidemicznego, a obecnie stanu epidemii - poinformował serwis 90minut.pl. W obecnym sezonie utrzymany zostanie program Pro Junior, ponadto wprowadzono tzw. "wsparcie solidarnościowe", dzięki któremu Polonia Bytom - jak i inne kluby III ligi - może otrzymać gwarantowane 20 tysięcy złotych. Natomiast w sezonie 2020/2021 PZPN dofinansuje wszystkie kluby od ekstraklasy po III ligę, kwotą 50 mln złotych (!!!), tym aż 4 mln zł na III-ligowe kluby, co dzieląc przez 72 kluby w 4 grupach daje ok. 55 tysięcy złotych na każdy klub. Poniżej prezentujemy pełny komunikat.

Więcej…
 
Rozgrywki III ligi zawieszone do 26 kwietnia
Wpisany przez cloner   
piątek, 20 marca 2020 14:39

Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN poinformowała, że zgodnie z otrzymaną informacją z Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi oraz III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostały odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

Więcej…
 
Sobotni mecz ze Ślęzą Wrocław przełożony!
Wpisany przez cloner   
wtorek, 10 marca 2020 15:36

Komisja do spraw Nagłych przy Śląskim Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o odwołaniu 19. kolejki III ligi. Jak podaje lakoniczny komunikat na oficjalnej stronie www ŚZPN, kolejka ta odbędzie się 13 maja.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 323